Weroli eksjuhid pöörduvad vallandamise tõttu kohtusse

02. juuni 2006, 13:51

AS-i Werol Tehased eksjuhid Robert Närska ja Helmo Hainsoo kavatsevad enda vallandamise kohtus vaidlustada, vahendas PM online raadiojaama Tartu FM.

Närska hinnangul rikkus firma nõukogu neid ametist tagasi kutsudes mitmeid seadusesätteid. Tema sõnul tehti otsus tagaselja ning vajaliku etteteatamiseta.

Närska ise sai vallandamisest teada haiglas ravil olles. Nimelt viibib ta juba kolmandat nädalat südameprobleemide tõttu TÜ kliinikumi kardioloogiakliinikus.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo jäi raadiojaamale Närska ja Hainsoo kavatsust kommenteerides napisõnaliseks, öeldes vaid, et igal kodanikul on õigus kohtusse pöörduda.

Werol Tehaste nõukogu esimees Raul Rosenberg ütles, et kui Närska ja Hainsoo lepingute lõpetamise vaidlustavad, on see nende poolt väga inetu samm.

Rosenbergi hinnangul ei teinud endised juhatuse liikmed midagi tõsistes raskustes oleva ettevõtte päästmiseks.

Rosenberg esitas retoorilise küsimuse, kas Närska ja Hainsoo eesmärk oli ettevõte pankrotti lasta.

Tema sõnul on oksjonil pakutud 52,2 miljonit krooni raha, mille eest tasub võidelda. Ja kuna vana juhatus riigivara päästmiseks midagi ette ei võtnud, oli ainus võimalus nad töölt vabastada.

Rosenbergi sõnul said Robert Närska ja Helmo Hainsoo vastavalt oma lepingutele lahkumiskompensatsiooniks kolme kuu palga.

Et kummagi kuupalk oli 35 000 krooni, tähendas see kummalegi 105 000 krooni suurust summat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing