Betoonitööd võiks jätta spetsialisti hooleks

Raivo Vesiaid 05. juuni 2006, 00:00

Betoon on tugev, vormitav, universaalne ning kauakestev materjal, mis võimaldab arhitektidel olla oma loomes vaba ja lennukas.

Eestis on valminud mitmeid modernseid eramuid, mille põhimaterjaliks on betoon - alustades kandekonstruktsioonidest ja fassaadist, lõpetades betoonpindadega interjööris.

Samas ei saada läbi ilma betoonita ka tavapäraste puitsõrestik- ja kivimajade puhul, sest ka neile on vaja valada vundamendid, vahelaed, trepid, piirdeaiad jne.

Kuidas planeerida eramu betoonitöid?

Laialdaselt on levinud arusaam, et betoonitöö on ehituses üks lihtsamaid, mille maksumus ei saa kuigi kõrge olla. Paraku ei ole see kaugeltki nii. Vastupidi, tegemist on äärmiselt keeruka, kalli ja teadmisi nõudva tööga.

Kui tellijad võrdlevad kaubabetooni hinda pakkumises esitatud valmis konstruktsioonide hinnaga, tekib neil kiusatus see töö "kuidagi ise ära teha" või leida selle teostamiseks alternatiivtööjõudu. Tellijad aga ei pruugi alati teada, et tööde teostaja jaoks on see esimene betoonitöö üldse ja tal puuduvad vastavad teadmised, kogemused ja tööjõud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing