Ungari suurim pank OTP laienes Ukrainasse

Annika Matson 05. juuni 2006, 00:00

OTP aktsia reageeris uudisele 2,2protsendilise tõusuga. Raiffeiseni aktsia reageeris uudisele Viini börsil 4protsendilise tõusuga.

OTP maksab panga 100 protsendi aktsiate eest 650 miljonit eurot. See on Ida-Euroopa suurima laenuandja seni suurim ost.

Raiffeisen Internationali panga Ukraina üksus on riigi suuruselt seitsmes pank. "Hind oli kõrge, aga sellist hinda tulebki maksta, et saada uuel tohutu potentsiaaliga turul jalg ukse vahele," ütles Deutsche Banki Varssavi üksuse analüütik Dariusz Gorski. Ta lisas, et see ülevõtmine oli OTP puhul hea idee, aga probleeme võib tulla tehingu rahastamisega. Rahastamist pank teates ei kommenteerinud.

OTP tahab ostu lõpuni viia septembris. Pangal on kehtivad ostupakkumised esitatud veel viiele pangale. Nende seas veel üks Ukrainas ja üks Venemaal.

Ukraina, kus elab 50 miljonit elanikku, on OTP kuues välisturg. Pank on kohal ka Rumeenias, Bulgaarias, Horvaatias, Serbias ja Slovakkias. OTP panga suuromanik Sandor Csanyi on teatanud, et tahab lähiajal suurendada osalust Rumeenia, Serbia ja Slovakkia pankades.

OTP aktsiatega kaubeldakse ka Viini börsil.

OTP turuväärtus on 2 triljonit forintit (9,8 mld dollarit). Raiffeisen Internationali turuväärtus on 9,4 mld eurot (12 mld dollarit).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:03
Otsi:

Ava täpsem otsing