EL asub reformima veinisektori toetusi

05. juuni 2006, 12:33

EL tahab läbi suruda „jõulise reformi” veinisektoris, et vähendada ületootmist ja võita tagasi Uue Maailma veinidele kaotatud turuosa.

See on üks osa Brüsseli kavast sektor sektori haaval kõige ebaefektiivsemad ja vastuolulisemad osad ELi ühtsest põllumajanduspoliitikast üle vaadata. Veinisektori toetusteks kulutab EL aastas 1,2 miljardit eurot.

Mullu jõuti kokkuleppele ELi suhkrureþiimi reformis. Põllumajandusvolinik Mariann Fischer Boel ennustab veinisektori reformi ümber ägedamaid vaidlusi kui suhkrureformi ümber, arvestades veinitööstuse osa Prantsusmaa ja mitmete teiste suuremate liikmesriikide majanduses ja kultuuris.

Prantsusmaa taotleb praegu ELilt „kriisiabi” kahe miljoni hektoliitri lauaveini ja kahe miljoni hektoliitri kvaliteetveini ning Itaalia vastavalt kolme miljoni hektorliitri lauaveini ja 100 000 hektoliitri kvaliteetveini ümbertöötlemiseks kütuseks või tööstuslikuks alkoholiks. Taotlused on esitanud ka Saksamaa ja Hispaania. Selline „kriisiabi” ülejäägi ümbertöötlemiseks läks mullu ELile maksma 180 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing