PM: Toetus vähenes enamikul parteidel

05. juuni 2006, 07:44

Pea kõikide Riigikogus esindatud parteide populaarsus on vähenenud ja poliitikas pettunute arv tõusnud viimase pooleteise aasta kõrgeimale tasemele.

42 protsenti inimestest ei osanud öelda, millisele erakonnale nad oma hääle annaksid, kui parlamendi valimised oleksid toimunud küsitlusele järgneval pühapäeval. See selgub TNS Emori värskest uuringust, mille käigus küsitleti mai alguses ja lõpus kokku 767 valimisealist Eesti kodanikku, kirjutab Postimees.

Ehkki n-ö poliitikas pettunute kõver on juba kaks aastat püsinud 30–40 protsendi vahel, ei ole see pärast mullu jaanuari olnud kunagi nii kõrgel. Kõige suurema hüppe ehk 14 protsendi võrra kasvas see 35–50aastaste valijate seas, kus poliiteelistuseta inimeste hulk tõusis napilt üle poole.

Üle 3000kroonise palgaga inimeste seas suurenes see näitaja 13 protsendi võrra ja alla selle summa teenivate seas 12 protsendi võrra.

Ehkki pettunuid oli mais rohkem peaaegu kõigis kategooriates, on tähelepanuväärne, et ka muulaste seas kuulus nende hulka esmakordselt pooleteise aasta jooksul iga teine inimene.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing