Henn Ruubel: oleme Pere Leib Tootmisele teinud ettemakse

06. juuni 2006, 17:44

ASi Werol Tehased juhataja Henn Ruubel ütles, et tänase seisuga on nad teinud ASile Pere Leib Tootmine rapsiseemnete eest pool miljonit krooni ettemaksu.

Ruubeli sõnul oli tal eile õhtul Pere Leib Tootmise juhatuse liikme Eero Mikenbergiga jutuajamine, kus Mikenberg ütles, et kui Werol maksab kaks miljonit krooni, saadavad nad täna õlitehasesse 500 tonni rapsiseemet.

„Meie maksime nõutud miljonid, kuid autosid seemnega ei tulnud,” põhjendas Ruubel, miks Werolis täna tootmine katkes. „Meie arvestuste kohaselt oleme tänase seisuga teinud Pere Leib Tootmisele poole miljoni krooni suuruse ettemakse ja rohkem me ettemakset ei tee.”

Ruubeli arvestuste kohaselt on Pere Leib Tootmine jätnud Werolile tarnimata viimase seitsme nädala jooksul 5200 tonni rapsiseemet. „See on umbes poole vähem, kui nad oleksid pidanud tarnima,” täpsustas Ruubel. Werol Tehased vajab päevas üle 200 tonni seemet.

Kui Pere Leib Tootmine seemnetarneid ei taasta, seisab Werol Tehased selle nädala lõpuni, ütles Ruubel. „Kasutame seda aega plaaniliseks remondiks,” lausus Ruubel. „Meil on olemas alternatiivne tarnija, kes hakkab meile rapsiseemet tooma alates uuest nädalast.” Ruubel ei täpsustanud tarnija nime, vaid lisas, et tegu on välismaise rapsiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing