IBM plaanib kolme aastaga Indiasse investeerida 6 miljardit dollarit

Annika Matson 06. juuni 2006, 10:03

Maailma suurim arvutiteenuste-pakkuja IBM plaanib kolme aastaga kolmekordistada investeeringud Indiasse, vahendab Bloomberg.

Aastaks 2009 on IBMil kavas Indiasse investeerida 6 miljardit dollarit.

IBMi tegevjuht Sam Palmisano andis plaanist teada täna toimunud kohtumisel analüütikutega India lõunaosas Bangalore linnas.

IBMi investeering on üks suuremaid välisinvesteeringuid riiki, mis tõestab arenevate turgude kasvavat tähtsust.

Bangaloresse olid kogunenud 50 analüütikut ja investorit, et kohtuda IBMi juhtidega. Kohapeal viibinud USA investeerimispanga Moors Cabot analüütik Cindy Shaw on andnud IBMi aktsiale soovituse 'osta'.

IBM on vähendanud töötajate arvu mujal maailmas ja suurendanud Indias, kus firmal on hetkel 43000 töötajat. 2004. aasta alguses oli IBMil Indias 9000 inimest tööl.

IBMi aktsia reageeris eile New Yorgi börsil uudisele tõusuga. Viimase aasta jooksul on aktsia tõusnud 2,8 protsenti.

IBMi juht Palmisano näeb India peamise eelisena odavat tööjõudu ja riigi suurt majanduskasvu. 'See pole lihtsalt odava tööjõu ärakasutamine,' oli Palmisano kommentaar aprillis toimunud aktsionäride üldkoosolekul.

India tarkvara programmeerija keskmine aastapalk on 7500 dollarit (90 450 kr), võrreldes 65 000 dollariga (783 900 kr) USAs. Samas on turu-uuringufirma NeoIT andmetel siiski oodata, et palk Indias hakkab kiiresti kasvama, kuna üha enam firmasid alustavad tegevuste üleviimisega riiki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing