PM: Eesti Energia plaan ähvardab väikekatlamaju

06. juuni 2006, 07:46

Energiamonopol tahab lähiaastail väikeasulate katlamajadesse ehitada taastuvenergia allikail töötavad elektri ja toasooja kombijaamad.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte juht Raimo Pirksaar ütles, et energiamonopol tellis konsultatsioonifirmalt Enprima Estivo uuringu, et kaaluda, kas on otstarbekas rajada sooja ja elektritootmise ühisjaamad väikestesse asulatesse, kirjutab Postimees.

Pirksaar lausus, et Eesti Energia tahab väikekatlamaju osta või rentida, kütusena laseb energiamonopol kaaluda kõike – puit, turvas, põhk ja prügi.

'Kohalike kombijaamade kütteks kõlbab kõik, mis kohapeal olemas, põleb ja energiat annab,' lausus Pirksaar. Tulevase investeeringu suurust ja sihikul olevate asulate hulka Eesti Energia ei avalikusta.

Jõgevamaa Torma munitsipaalkatlamaja juht Toivo Tähtjärv lausus, et kombijaamade projekt pole muud kui häbematu katse väikesi katlamaju jõuga üle võtta.

'Kõigepealt lööb Eesti Energia oksjoneil põlevkiviõli hinna üles, siis võetakse katlamajad üle,' lausus ta.

Ka kaugkütte ja jõujaamade ühingu juhi Tiit Rahkema hinnangul lõhnab Eesti Energia kava ülevõtmissoovi järele.

Rahkema kahtles väikeste koostootmisjaamade ehitamise otstarbekuses. 'Idee on hea, aga investeering läheb liiga suureks,' kommenteeris ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing