Pere Leib süüdistab Weroli juhtkonda varade riisumises

06. juuni 2006, 16:48

AS Pere Leib Tootmine pöördus täna kohtutäituri poole Weroli varade säilimise tagamiseks, kuna nende hinnangul veab Weroli juhtkond vara ettevõttest välja.

„Meile teada olevatel andmetel on Weroli tänane juhtkond asunud müüma kohtu määrusega arestitud ettevõtte vara ning kasutama olemasolevate võlanõuete katteks samuti aresti all olevaid debitoorseid laekumisi. Seetõttu palumegi kohtutäituril kontrollida tegelikku olukorda ja vajadusel astuda samme kohtumääruse täitmiseks ning ettevõtte varade säilimiseks,“ kommenteeris Pere Leib Tootmine juhatuse liige Eero Mikenberg.

Vaatamata korduvatele pöördumistele pole Weroli tänane juhatus esitanud AS-le Pere Leib Tootmine saldokinnitust tarnitud rapsiseemne võlgnevuse ja teiste finantskohustuste osas.

Seetõttu on Pere Leib Tootmine sunnitud Werolile toorainega varustamise peatama. Käesolevaks hetkeks on rapsitehase töö seiskunud.

„Iga päev, mil õlitootmine seisab toob ettevõttele suurt kahju. Tekib küsimus, kes selle kas rumalusest või suutmatusest tehtud juhtimisvea kinni maksab? Kui ettevõtte eelmine juhtkond otsis tarnijatega kompromisse maksetähtaegade ja tingimuste osas, siis praegu ei suudeta meile esitada isegi saldokinnitust,“ sõnas Eero Mikenberg.

AS Werol kohustused rapsiseemne ja põhjendatud võlanõuete eest AS-le Pere Leib Tootmine on rohkem kui 80 miljonit krooni.

Käesoleva aasta jaanuaris omandas AS Pere Leib Tootmine Nordea ja Hansapanga võlanõuded AS-i Werol vastu enam kui 70 miljoni krooni eest, mis võimaldas vältida ettevõtte pankrotti. Sellega kaeti oluline osa Weroli vastu esitatud põhjendatud võlanõuetest, mis on taganud ettevõtte jätkusuutliku toimimise. Rapsi kasvatamine ja sellest toiduõli tootmine annab tööd sadadele peredele üle Eesti.

AS Pere Leib Tootmine on kodumaisel kapitalil põhineva kontserni Lõuna Toiduainetetööstuse AS tütarfirma. Lõuna Toiduainetetööstuse AS loodi möödunud aasta novembris. Ettevõtte harib ligemale 1000 hektarit maad. Kontserni kuuluvad lisaks AS-le Pere Leib sellised tuntud ettevõtted nagu lihatööstus Põltsamaa EDE, Püssirohukelder, Pärnu Kuursaal, Zum Zum, Tartu Ülikooli kohvikut haldav OÜ Vana Kohvik, jne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing