Ülevaade tänastest ajalehtedest

06. juuni 2006, 08:09

Eesti Päevaleht:

Maavanemakohtade jagamisel on peaaegu peavõidu võtnud Reformierakond, kes 15 maavanemast on oma erakonnale saanud eilse seisuga kuus meest. Eile kiitis koalitsiooninõukogu teist korda heaks Saare maavanema kandidaadi, kelle esitas Reformierakond.

Tallink nõustus boikoti survel tõstma Superfasti laevade töötajate palga mitmekordseks. 'See, et leping sündis, on hea,' kinnitas Eesti meremeeste sõltumatu ametiühingu juht Kaia Vask, kuid see, et teised Tallinki töötajad hakkavad saama mitu korda väiksemat töötasu, ei ole tema arvates ei hea ega õiglane.

Kuue viimase aastaga on Eestis 4935 poest ja kioskist alles jäänud 3534. Balti riikides on kaupluste hulk aastatega vähenenud rohkem kui neljandiku võrra.

Justiitsminister Rein Langi arvates dubleeriks Edgar savisaare kavandatav arengufond praegusel kujul Eesti Panga jt analüüsiasutuste tööd.

Postimees:

Selgitamaks välja, miks ikkagi uppus reisilaev Estonia nii kiiresti, tellisid rootslased teadlastelt uuringu. Selle käigus ehitatakse osast Estoniast makett ning laevahukk mängitakse ka arvutis uuesti läbi.

Sügisel president Arnold Rüütli kutsel Eestit külastav Suurbritannia kuninganna Elizabeth II saab ühe kingitusena Eestilt meie Nokiaks kutsutud Skype’i internetitelefoni.

Tallinki investorsuhete juhi Peter Roose sõnul ei saa Rostocki–Hanko liini palgakokkulepet siiski automaatselt teistele meremeestele laiendada. 'Tegemist on liiniga, mis üheski Eesti sadamas ei peatu, ja seetõttu ei saa seda võrrelda meie teiste liinidega,' kinnitas Roose.

Energiamonopol tahab lähiaastail väikeasulate katlamajadesse ehitada taastuvenergia allikail töötavad elektri ja toasooja kombijaamad, soojatootjad peavad seda aga katseks ettevõtteid üle võtta.

Virumaa Teataja:

Seni põhiliselt Tamsalus tegutsenud AS Hallik avab tänase piknikuga pankrotistunud Tapa leivatehase, kus valmistatakse koorikleiba, kukleid, väikesaiu ning eelküpsetatud kukleid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing