Igaühe taskupank - rahakott

07. juuni 2006, 00:00

Jana Koppel ütleb, et mõningad aastad tagasi pidas ta rahakoti puhul oluliseks seda, et see oleks õhuke, kuid selle võrra võis olla suuremate mõõtudega. See eelistus pidi aga muutuma, kuna Jana reisib palju ning välisraha kasutades puutus ta müntidega rohkem kokku - need ei mahtunud aga õhukesse rahakotti ära.

Nüüd on Jana jaoks rahakoti puhul kõige olulisemad märksõnad suurus, mahutavus, praktilisus ja kvaliteet. Kvaliteet eriti sellepärast, et rahakott on mõeldud ikkagi pikaajaliseks kasutamiseks.

Oma praeguse rahakoti ostis Jana Londonist ja see on kestnud juba aastaid. "Rahakott disainilt eriliselt välja ei paista, on pigem klassikaline, kuid heast ussinaha töötlusega pruunist nahast," kirjeldab Jana oma rahakoti välimust.

Rahakott on praktiline ja sinna mahub kõik eluks vajaminev. Eluks vajamineva all nimetab Jana järgmisi asju: paberraha, kaardid, dokumendid ja ka mündid. "Kui rahakott juhtub koju jääma, siis minu jaoks elu seisab," räägib Jana. Rahakott mängib igapäevaelus suurt rolli ka sellepärast, et Jana liigub peamiselt ringi autoga ning juhiluba on rahakotis. Üks kord on Janal rahakott koju ununenud ja samal päeval pidas kohe ka politsei ta kinni. "Seekord pääsesin hoiatusega. Nüüd kodust lahkudes kontrollin," meenutab Jana juhtumit.

Kliendikaarte Jana oma rahakotti koguda ei armasta. "Rahakotis on vaid need, mida mul tõesti on vaja: autopesula oma, poodide omad," räägib ta.

Samuti ei armasta Jana sularaha: "Kui vähegi saab, siis maksan kaartidega, millest tuleneb ka kviitungite ja tšekkide kuhi."

Liina Laast-Laasil on koguni mitu rahakotti. Üks on selline igapäevarahakott, mis on suur ja peab ära mahutama kõik selle varanduse, mis rahakottidesse pannakse. Teine on pisem, mahub väikese ridiküli sisse, kui lähed õhtul välja.

Liina jaoks on oluline, et igapäevarahakott oleks piisavalt suur. See tähendab seda, et reisides mahuksid erinevate riikide rahad sinna sisse ja neid saaks lahterdada.

Samas teab Liina, et rahakotil võib olla küll palju lahtreid, aga see ei tähenda veel, et rahakott on hea. Kord leidis ta poest mitmelahtrilise kokkumurtava rahakoti, mis esmapilgul tundus mõnus. "Kui ma kõik oma kaardid ja rahatähed sinna sisse panin, siis see muidugi enam kokku ei läinud ja rahakotist sai väike põrsas. Kui ma rahakoti oma asju täis panin, siis kogu minu rõõm lõppes," meenutab Liina.

Rahakotti koguneb Liinal väga palju kaarte ja seega tuleb nendest valik teha, mida kanda kaasas, mida mitte. "Siis teed mingi valiku ja kui sul on vaja, siis ilmselt just seda kaarti sul kaasas ei ole," naerab Liina.

Rahakott mängib Liina igapäevaelus suurt rolli, ilma rahakotita päeva ikka hästi üle elatud ei saa. Ilma rahakotita läheb Liina vaid trenni. "Muul ajal oma elust oled ikka rahakotiga nagu kokku laulatatud," muigab ta.

Rahakott on Liina jaoks praktiline ja kindlasti ei ole see mingi moeasi. "Sellist asja küll ei ole, et ma peaksin oma hea, suure vaevaga leitud rahakoti trendi järgi välja vahetama," ütleb Liina.

Rahakotti koguneb ka Liinal ühtteist. "Eks ikka antakse igalt poolt mingeid kaarte või kirjutad midagi üles ja pistad rahakoti vahele, sest teist kotti vahetad võib-olla rohkem," räägib ta.

Kaartidest on Liinal pangakaardid, igasuguste kaupluste kliendikaardid. Liina eelistab maksta kaardiga, aga ütleb ka kohe, et ilma sularahata praegu veel päris läbi ei saa. Sellepärast jälgib Liina, et mõnisada krooni rahakotis ikka tagavaraks olemas oleks.

Emilly peab rahakoti puhul kõige olulisemaks, et see oleks nii pikk, et rahatähed mahuvad sinna otse ja sirgelt vahele. Sellega aga nõudmised kaugeltki ei piirdu. Emilly jaoks on väga olulised veel mugavalt avanev münditasku, läbipaistev vahe ID-kaardi jaoks, palju taskuid teiste kaartide jaoks, tasku lähedaste inimeste piltide jaoks ...

Emilly hindab klassikalist, elegantset rahakotti. "Kindlasti ei ripu mul rahakoti küljes mingid kulinad ja siiditutid. See peab ikka olema soliidne ja elegantne, sobiv igaks elujuhtumiks," kirjeldab Emilly.

Ilma rahakotita Emilly igapäevaelus läbi ei saa ning koju see ununeda ei tohi: "See on täielik katastroof, sest siin on pool elu sees - mobiiltelefonis on kontaktid ja rahakotis kõik ülejäänu."

Rahakotti peab Emilly korrastama kuu jooksul korra kindlasti. "Praegune rahakott on mul natuke üle kuu vana ja ma vaatan, et nüüd hakkab ta küll juba põrsakujuliseks minema. Nii et oleks viimane aeg üks inventuur siin läbi viia."

Kliendikaarte on Emillyl väga palju ja osa kaarte on paigutatud lausa käekotti eraldi sahtlisse. Kliendikaarte läheb ikka vaja ka, eriti siis, kui mõnel nädalavahetusel suurem osturalli toimub.

Poodides eelistab Emilly kaardiga maksta, aga tuleb ette ka neid olukordi, kus kaardiga maksta ei saa, näiteks mõningates juuksurisalongides. Emillyl on ka üks juhtum rääkida, mil ta kaardiga maksta ei saanud, aga sularaha ka ei olnud: "Siis ma lihtsalt palusin, et nad laseksid mind arvuti taha ja tegin neile otseülekande sealt."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing