Mailis Reps alustab varakult

Elo Odres 07. juuni 2006, 00:00

6.00 Tütar Elizabeth ja poeg Richard hoolitsevad selle eest, et ma piisavalt vara ärkaks. Laste ja iseenese toitmine võtab oma aja.

7.00 Järgneb uudistega tutvumine - mida öeldakse haridusministeeriumi kohta ja mis poliitikas üldse toimub. Teen meilipostkasti lahti ja kolleegide töödokumendid nõuavad üksteise järel kas tegelemist või vähemalt esmast tutvumist.

8.45 Ministeeriumi suhtekorraldajad helistavad ja annavad lühiülevaate meediast laiemalt, ka maakonnalehtedest. Haridusest kirjutatakse seal pidevalt.

9.00 Istun autosse, jätan poja hoidjaga aeda mängima ja hakkan Nõmmelt liikuma, Elizabeth kaasas. Kaugele ei saa temast minna, mine tea, millal tal kõht tühjaks läheb.

9.30 Esmaspäeviti toimuvad sel ajal Keskerakonna fraktsiooni koosolekud. Tutvustan ministeeriumi poolt tehtut ja vastan fraktsiooniliikmete küsimustele.

11.00 Tihtipeale algab sel ajal Riigikogu kultuurikomisjoni istung, kus esitlen haridusteemalisi seaduseelnõusid ja vastan kõikvõimalikele küsimustele, mis Riigikogu liikmetel tekkida võivad.

Kui komisjonis osalemiseks tarvidust ei ole, töötan igapäevaste asjadega ministeeriumi Tallinna esinduses. Ametnikud kas tutvustavad mulle uusi eelnõusid või valmistavad mind ette järgnevateks sõnavõttudeks. Samuti kuulub igapäevase töö juurde kirjade läbivaatamine ja uute dikteerimine ning artiklite ettevalmistamine. Minister peab oma otsuste lahtiseletamiseks kulutama rohkem aega kui nende langetamiseks, see on rusikareegel.

12.00-13.00 Selles vahemikus kipuvad olema esindusüritused. Üks päev mõne rektori ametissepanek - kõned, koorilaul ja ametiraha kaelapanek. Teine päev näiteks sõdurilaulude plaadi esitlus kooliõpilastele ühes kaitseväelastega. Ka protestivate üliõpilaste meeleavaldused kipuvad üldjuhul sellel kellaajal toimuma. Samale ajale langeb enamasti ka lõunasöök. Üks, kes kindlasti varem või hiljem süüa tahab, on Elizabeth.

13.00 Kohtumine koalitsioonipartneritega valitsusliidu nõukogus, kus arutatakse valitsuse jaoks tähtsaid küsimusi nii haridusest kui ka teistest valdkondadest ja jälgitakse koalitsioonileppe täitmist.

14.00-16.00 Sel ajal kipuvad kogunema mitmed töögrupid-komisjonid - kutsehariduse, õppekava või kõrghariduse omad. Alla pooleteise tunni nendega hakkama ei saa. Sellesse osasse päevast on end mahutanud ka mitmed õpetajate või õpilaste esindajad, et tulla ja oma muret kurta, toetust saada või vajalikku muudatust seadusesse suruda. Üldjuhul läheme lahku sõpradena.

15.00 Kui on esitatud arupärimisi, tuleb Riigikogu saalis nendele vastata, kui mitte, kohtun sellel ajal haridusspetsialistidega.

16.00 Sel ajal olen üldjuhul ministeeriumis oma kabinetis ja arutan edasi neid asju, mis hommikul pooleli jäid. See on hea neljasilmajuttude kellaaeg.

17.00 Sõltuvalt päeva pingelisusest lähen enamasti sel ajal koju. Ohkan kergendatult, sest lapsed on mulle kinkinud suhteliselt rahuliku päeva. Saan muretult tegeleda perega. Telefon jääb ometi lähedale, sest häireolukorrad kellaajast ei küsi.

18.00 Üle nädala toimub sellel ajal erakonna juhatuse koosolek, kus aseesimehena kindlasti osaleda tuleb. Kuna päevakord on alati erinev, võib koosolek kesta ka hilisõhtuni.

21.00-22.00 Saabub uneaeg, mille pikkuse määravad ära lapsed. Une magususe üle pole põhjust kurta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing