Mikrotuulutus reageerib toa õhu-vajadusele niiskustundliku anduri abil

Siim Sultson 07. juuni 2006, 00:00

Õhu juurdevooluks paigaldatakse Aereco Hygro seade eluruumides hermeetilistesse puit-, plastik- või alumiiniumaknaraamidesse või välisseintesse.

Väljatõmme toimub köögi, vannitoa ja WC kaudu. Nendesse ruumidesse paigaldatakse spetsiaalsed niiskusele reageerivad õhu väljatõmbe plafoonid, mis torustiku abil ühendatakse ventilaatoriga. Uksed tubade vahel peavad õhku piisavalt läbi laskma, et õhuringlus toimuks ka suletud uste korral.

Süsteemi tehniliseks südameks on andur, mis koosneb kaheksast hügroskoopilisest polüamiidkiu ribast. Suhtelise õhuniiskuse muutumisel muutub ka anduri ribade pikkus, mis hoobade süsteemi kaudu muudab õhuava läbilaskevõimet.

Ava laius muutub vastavalt ribade reageerimisele niiskusega. Kui niiskuse tase ruumis on 30-70% ja õhurõhk 10 Pa, ventilatsiooniava avaneb ja laseb värsket õhku sisse kuni 35 m3/h. Sellisest kogusest piisab 18-25 m2 suuruse toa tuulutamiseks. Ventilatsioonimooduli võib paigaldada nii uude aknasse kui ka juba paigaldatud aknasse.

Kui hoone õhutus on organiseeritud suunalt ja koguseliselt, on tegemist sundventilatsiooniga. Loomulikul ventilatsiooni korral põhineb õhutus temperatuuride erinevusel ning õhu kogused ja liikumine on kontrollimatud.

Aereco Hygro põhimõttes pole midagi uut. Eks igaüks kiidab oma versiooni. Õhu suunamine toaaknast sisse, edasi toauste alt või nende restide kaudu vannituppa, WCsse või kööki, kust see suunatakse ventilaatoriga lõõridesse, on juba ennegi tuntud. Ainult keegi pole siiani tõestanud, et selline tuulutus täielikult toimib.

Siiani vaieldakse, kas tuulutuspilu peaks olema akna ülemises või alumises servas.

Tähtis on ka kasutatava küttesüsteemi tüüp (radiaatorküte, põrandaküte, ahiküte). Seega määrab sundventilatsiooni ehituse ja toimivuse jaoks paljugi kütte põhjustatava õhuringluse skeem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing