Sooman hindab kahju väikeseks

Martin Hanson 07. juuni 2006, 00:00

Eile hommikul kell kaheksa süttis Tallinna kesklinnas Estonia puiesteel asuva Pindi Kinnisvara peakorteri teise ja kolmanda korruse vahelagi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Pindi Kinnisvara juhataja Peep Sooman ütles, et hommikuse põlengu nende peakorteris põhjustas juhtmelühis.

"Peab tõdema, et kahjustused tundusid suuremad, kui nad tegelikult on. Kannatada said minu tuba ja kõrval asuva notaribüroo arhiiv. Maja on nüüd aga märg ja peab kuivama ning sellest tulenevalt seal tööd teha ei saa. Et aga töö jätkuks, rentisime ajutised ruumid meie majast üle tee asuvas keskraamatukogus ning seal on meil kõik vajalik olemas, failiserveritest arvutite ja teenindusruumideni," sõnas Sooman.

Tavapärase töörütmi loodab kinnisvarafirma taastada lähipäevil. Kõigi lähipäevade kohtumiste osas võetakse kliendiga personaalselt ühendust. Pindi Kinnisvara telefoninumbrid on suunatud töötajate mobiiltelefonidele.

Sooman sõnas, et Pindi enda arhiivid säilisid, tehno- ja infrastruktuur kannatada ei saanud ning ka raamatupidamine jäi puutumata.

"Puitkarkassiga majas ei kujuta ette, mis võib juhtuda. See võis olla ka hiir, kes juhtme puruks näris. Igal juhul päästeameti spetsialistid nimetasid juhtumi tehniliseks rikkeks. Olulisim on aga see, et inimesed kannatada ei saanud," ütles Sooman.

Sooman praegu veel kahjusummat nimetada ei tahtnud, kuid märkis, et peamine kahju on kustutusvees hävinud mõni mööblitükk.

"Kindlustus tegeleb asjaga ning märkimisväärset kahju näha ei ole. Adrenaliinirikas on see päev aga olnud küll. Samas tuleb leida igas halvas ka midagi head ning täna mõistsin, kui otsustusvõimeliselt ning kiirest suudavad Pindi töötajad hädaolukorras tegutseda," lisas Sooman.

Põhja-Tallinna päästekeskuse pressiesindaja sõnul avastati põleng eile hommikul kell 8.06.

"Põles teise ja kolmanda korruse vahelagi, hoones viibis sellel hetkel 15 inimest, kelle politsei kiiresti evakueeris. Kohale sõitis kolm kustutusautot, kaks autot abitehnikaga ja kiirabi, keda aga vaja ei läinud, sest kannatanuid polnud," sõnas pressiesindaja.

Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemist, kuid täpsema põhjuse selgitavad välja päästeteenistuse uurijad.

Põlengus said kõige enam kannatada Pindi Kinnisvara juhatuse esimehe ja nõukogu esimehe töötuba ning kõrval asuva notaribüroo arhiiviruum.

Pindi Kinnisvara on Eesti suurim kinnisvarafirma, mille kaubamärgi all tegutseb 11 esindust, lisaks avatakse lähikuude jooksul kontor Vilniuses ja Peterburis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing