ÄL: Eestlased lähevad spaa-äriga Venemaale

07. juuni 2006, 07:33

Eeldatavalt järgmise aasta lõpuks kerkib Peterburi regiooni esimene eestlaste osalusega spaa-hotell Venemaal.

Hotelli arendavad spaa-ärimehed Andres Tiik ja Kalle Kuusik koos Vene äripartneriga, kirjutab Ärileht.

Eesti spaadest märksa mastaapsema hotelli ja tervisekeskuse rajamiseks on loodud firma SPA Rossia, ehitis on projekteerimisfaasis ning hetkel vajab lahendamist veel näiteks maaküsimus. Peagi loodetakse alustada ehitustegevust. 'Kui suudame maaküsimused lahendada, siis sügisel saame ehitama hakata, aga seda ei julge kindlalt öelda,' ütles Tiik.

Investeering, mida Venemaale kavandatakse, on umbes 400 miljonit krooni. Tegemist saab olema ühe esimese nullist üles ehitatud moodsa spaa-keskusega Peterburi regioonis.

SPA Rossia asutajateringis on lisaks eestlastele Vene kodanik Pavel Perevalov, keda kirjeldatakse kui kohaliku turismiärimeeste ringkonda kuuluvat tegelast.

Kui Eestis on spaa-hotellid suunatud suuremalt jaolt välisturistidele, siis Venemaal on Kalle Kuusiku sõnul olukord risti vastupidine. 'Kliendid on venelased. Nende elatustase on jõudsalt kasvanud ja see on tekitanud selliste teenuste järele nõudluse,' ütles ta. Peamised konkurendid on Venemaal vanad sanatooriumid, osa neist osaliselt renoveeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing