EPL: Gaasi hind tõuseb keskmiselt 40 protsenti

07. juuni 2006, 07:19

Kulugu gaasi siis ainuüksi pliidile või hoopis kogu maja kütmiseks, senisest kopsakamad arved ootavad ees kõiki gaasikasutajaid.

Kui suureks täpselt hinnatõus kujuneb, sõltub energiaturu inspektsioonist, kes praegu vaatab läbi Eesti Gaasi hinnatõstmistaotlust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Gaasi juhatuse esimehe Aarne Saare sõnul tõuseks sügisest vaid gaasi müügihind, võrguteenuse hind jääb samaks.

Kuna Eesti Gaas arveldab oma klientidega kolme eri hinnakirja alusel, muutub ka hind erinevalt. Kõige rohkem – 2 krooni ja 30 senti – kasvab hind väiketarbijatele ehk neile, kes kasutavad aastas alla 200 kuupmeetri gaasi. Praegu tuleb neil ühe kuupmeetri gaasi eest Eesti Gaasile maksta 4 krooni ja 70 senti. Kroonine hinnatõus ootab neid, kelle aastane gaasikasutus jääb 201–750 kuupmeetri vahele ning 1.30 neid, kel kulub aastas gaasi üle 750 kuupmeetri.

Aarne Saare ütlust mööda soovib firma, et uued hinnad hakkaks kehtima 1. oktoobrist. Kui inspektsioon hindu enne 1. juulit paika ei pane, ei jõua Eesti Gaas ka enda soovitud ajaks klientidele hinnamuutusest teada anda, sest seda tuleb teha vähemalt kolm kuud ette.

Energiaturu inspektsiooni peadirektori asetäitja Margus Kasepalu sõnul Eesti Gaasi uut hinnakirja enne selle kuu lõppu tõenäoliselt ei kinnitata.

Eesti Gaasi juhatuse esimees Aarne Saar põhjendab hinnatõusu masuudi hinna kallinemisega maailmaturul, sest sellega on seotud gaasihinna valem. 'Kahjuks peame mängima nende reeglite järgi ja masuut on kaks korda kallimaks läinud,' nentis Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing