Gasunie liitub Gazpromi Läänemere gaasijuhtme projektiga

07. juuni 2006, 10:55

Gazprom valis Hollandi gaasivõrku haldava Nederlandse Gasunie NV partneriks Läänemere gaasijuhtme projekti, mis hakkab tarnima Venemaa gaasi Saksamaale.

Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller ja Gasunie juhatuse esimees Marcel Kramer leppisid Amsterdamis kokku allkirjastada vastav memorandum lähima kuu aja jooksul, teatas Gazprom, vahendab Bloomberg.

Ühtlasi annab kokkulepe Gazpromile võimaluse osaleda Gasunie juhitud BBL torujuhtme projektis Hollandi ja Suurbritannia vahel, seisab teates.

Gazpromil on 51% osalus Peterburi ja Greifswaldi vahele rajatavas Läänemere gaasijuhtme projektis. Ülejäänud osalus jaguneb Saksa firmade E.ON AG ja BASF AG vahel.

Läänemere gaasijuhet võidakse perspektiivis pikendada Hollandisse, mis pürib naaberriikide jaoks gaasivarustuse keskuseks. Gazprom on aga korduvalt teatanud, et tahaks aastaks 2015 tarnida 20% Suurbritannia gaasist.

„Suurbritannia on väga huvitav turg. Arutame praegu strateegiat sellele turule sisenemiseks,” tsiteerib Millerit tänane Financial Times. „Kaalume nii strateegilist partnerlust Suurbritannia turul kui ostuvõimalusi.”

Varem on Gazprom ilmutanud huvi Briti suurima gaasimüüja Centrica ostmiseks. Briti peaminister Tony Blair on öelnud, et Suurbritannia ei püüa Gazpromile takistusi teha. Briti rahandusminister Gordon Brown ütles aga esmaspäeval BBC-le antud intervjuus, et „Gazpromi puhul tuleb kaaluda nii poliitilisi kui majanduslikke küsimusi.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing