PM: Eesti Post tõstab nimekasti rendihinda kolm korda

08. juuni 2006, 08:07

Tulevast kuust tuleb eraisikuil ja firmadel maksta postkontoreis renditava kirjakasti ehk nimekasti eest kaks kuni kolm korda kõrgemat hinda.

'Eesti Post kavatseb renditud postkasti hinda ilma igasuguse põhjenduseta kolm korda tõsta,' kurtis Tallinnas elav pensionär Ilmar Kask. Seni maksis vanahärra Mustamäe postkontoris üüritud kirjakasti eest 17 krooni kuus, 1. juulist läheb see talle maksma kolm korda rohkem ehk 50 krooni kuus, kirjutab Postimees.

'Suvaliselt pandi number juurde ja kogu lugu,' ütles Kask. 'Ma töötan ju nagu postiljon, Eesti Postis keegi vaeva ei näe, ma toon ise endale lehed ära.'

Eesti Posti kontoreis on kokku umbes 12 000 nimekapi klienti. Neist suurem osa on postifirma kinnitusel ärikliendid. Maapiirkondades asuvate lukustatud kapikeste üürnikud maksid seni kaheksa krooni, 1. juulist hakkavad maksma 17.

Kask ütles, et varaste pärast on tal keerukas renditud kapist loobuda. 'Elan viiekorruselises majas. Meil elab tore rahvas, kui postkastis midagi on, siis võetakse see kohe ära,' ütles Kask.

Eesti Posti pressiesindaja Inge Rumessen märkis, et pensionäre on nimekasti rentnike hulgas väga vähe, enamik on siiski firmad. 'See on vabaturuteenus,' märkis Rumessen. 'Tuleb arvestada, et kõigi teenuste hinnad on vahepeal tõusnud.'

Lähiajal võib Eestis kallineda ka kirja saatmine. Eesti Post tahaks lihtkirja margi hinda kergitada veerandi võrra – 4 kroonilt ja 40 sendilt 5 krooni ja 50 sendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing