Bluusivennad asuvad tiirutama mööda Eestimaad

Ülle Hallik 09. juuni 2006, 00:00

Mustad prillid, mustad kaabud, lahe liikumine ja ridamisi häid lugusid - kultusfilmi "Blues Brothers" ideest sündinud, kuid üsnagi uue sisu saanud muusikal viib tegevuse Tartusse ja selle vanglasse ning pakub filmist tuntud lugudele lisaks veel hulga klassikaks saanud hitte.

Mõte säärane muusikal lavale tuua sündis Vanemuise teatris juba mõne aasta tegutsenud ansamblist "Tõde ja Õigus".

Muusikutest ja näitlejatest koosnev kollektiiv on "Blues Brothersi" lugudega üles astunud nii väiksema kui ka suurema publiku ees ning jõudnud kolme looga Maarja küla toetuseks antud kontserdil salvestatud DVD-le.

"Kostüümid ja laulud olid juba olemas, vaja oli vaid uus eesti lugu teha," rääkis muusikali sünnist Hannes Villemson, kelle juhitava Comedy Productions OÜ egiidi all lavastus välja tuleb. Pooled muusikalis kõlavad lood on filmist, teine pool on leitud popmuusika klassikast, nii kodumaalt kui ka kaugemalt: Rolling Stonesi "Satisfaction", Tina Turneri "Steamy Windows", Joe Cockeri "You Can Leave Your Hat On", Elvis Presley "Jailhouse Rock", Peeter Volkonski "Marjavars" ja teised, kokku 18 lugu. Kõik hitid kõlavad eesti keeles ning kannavad Contra ja Merca loodud tekstidega edasi muusikali tegevusliini.

Filmiga võrreldes on laval sootuks erinevad tegelased, toimumas on hoopis teistsugused sündmused, mis leiavad aset tänapäeva Eestis.

Kaks töötut näitlejat otsustavad kokku kutsuda oma endise bändi. Nende eurolugu kukub aga läbi ja ratastoolis liikuv pettunud produtsent saadab nad Tartu Vanglasse, kust nood õiglase kohtuniku abil siiski välja pääsevad ja Vanemuises suure kontserdi annavad.

Muusikalile kohaselt ei puudu ka traditsiooniline armukolmnurk, mille moodustavad vana produtsent, tema nooruke kena kallim ja noormees, kes ettearvatult neiu vanalt mehelt üle lööb.

"Bluusivendades" teeb kaasa mitmeid tuntud lauljaid, näitlejaid muusikuid, esmakordselt on muusikalilaval Jan Uuspõld ning kohe neljas rollis korraga.

"Täiesti erinevad ja värvikad rollid," rõõmustas Hannes Villemson, et näitleja pidas "punti" heaks ja liitus sellega. Uuspõldu näeb nii esinäitleja, poksija, vangivalvuri kui ka Kõige Tähtsama Tuttava rollis.

"Bluusivennad" esietendus eile Tallinnas Vene kultuurikeskuses, järgmine etendus on pühapäeval Pärnus. Edasi liigub muusikal Tartusse ja Jõhvi.

Comedy Productions OÜ toob lisaks "Bluusivendadele" sel suvel publiku ette Ray ja Michael Cooney komöödia "Pahad poisid", 26 etendust toimuvad 3.-27. juunini Eesti vabaõhulavadel. Teatriaasta puhul mängitakse 20.-30. augustini Tallinna Kultuuritehases (endine Elektrijaam Linnahalli kõrval) ka midagi tõsist, Jaan Tooming lavastab Shakespeare "Hamleti", mille nimiosas näeb Jan Uuspõldu oma unistusterolli täitmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing