Grill-lauad ja -majad sobivad koduaeda

Mari Hiiemäe 09. juuni 2006, 00:00

Kõige rohkem suviseid grillimisi tehakse ilmselt ümarate plekist grillpannide ehk niinimetatud ufodega, mille eeliseks on võimalus grilli hõlpsasti ühest kohast teise paigutada ning soovi korral piknikule kaasa võtta. Kel ruumiprobleemi pole ja kes põhjalikumat varustust ihkab, võiks mõelda grill-laua või ka grillimismajakese soetamise peale.

Emee OÜ pakutava 160-sentimeetrise läbimõõduga grill-laua keskel asub tulekolle ning laua ümber saab istuda ja jälgida, kuidas toit valmib. Emee OÜ juhatuse esimehe Martin Salmi sõnul saab grill-lauda kasutada nii toas kui ka õues, sest ühe ja sama laua puhul saab valida nii elektri-, puu- kui ka gaasikütte vahel. Tubase grillimise puhul saab kasutada elektrikütet ning õues vastavalt soovile kas puud või gaasi. Muret ei pea tundma ka siis, kui ühte liiki kütus lõppema kipub - ühelt kütuseliigilt teisele üleminek võtab Salmi sõnul aega vaid paarkümmend sekundit. "Kui gaas otsa saab, võib kergesti minna üle elektrile," sõnab Martin Salm.

Laud on hõlpsasti teisaldatav, selle toast õue kandmisega saab hakkama üks inimene. Kokku käib laud tööriistadeta. Talveks võib selle kokkupakituna panipaika hoiule panna.

Emee OÜ grill-laudade hinnad algavad kauplustes 8200 kroonist, sõltuvalt materjalivalikust ja tellimustöö eritingimustest on hind kõrgem. Salmi sõnul maksab kalleim Emee OÜ pakutav grill-laud 45 000 krooni.

Firma Tulepesad pakutavad grill-lauad on statsionaarsemad, neid niisama hõlpsasti liigutada ei saa. Need grill-lauad on mõeldud kas puust aiamajakesse paigaldamiseks või siis iseseisvana kusagil grillimiseks eraldatud platsil kasutamiseks. Sobiva korstna soetamisel võib sellise grill-laua paigaldada ka eluruumidesse, kui on tahtmist endale koju püsivat grillimisnurka tekitada.

Firma Tulepesad konsultandi Vardo Ainela sõnul saab nende firma toodangust valida nelja eri variandi vahel, saadaval on nii ümarat kui ka kuusnurkset mudelit kahes eri suuruses. "Sisetingimuste jaoks valmistame ka spetsiaalseid korstnaid," lausub Vardo Ainela.

Firma Tulepesad grill-laudade hinnad algavad 6900 kroonist ning ulatuvad 11 970 kroonini.

Grill-laudade ostjateks on Ainela sõnul eelkõige eramajade omanikud, kes soovivad grill-lauda kas siis tuppa või aeda.

Aiaomanikud saavad endale lubada ka spetsiaalse grillimismajakese ostmist. Puidust majakesi tootva firma Urrus Invest juhataja Aavo Viilu sõnul algavad spetsiaalsete grillmajakeste hinnad 33 000 kroonist. Selle raha eest saab ostja puitosade komplekti, millest maja kokku panna. Puitosale lisaks tuleb majja sisse osta ka grill, mida firma ise vahendab. Grillid maksavad 9900 krooni. Kuid näiteks grillmaja koos saunaga maksab ligi 70 000 krooni.

Suur osa nii grill-laudadest kui ka grillmajakestest toodetakse välisturu jaoks. Urrus Invest juhataja Aavo Viil väidab, et firma ekspordimaht on suurem kui kohalik läbimüük. Ta arvab, et põhjus on selles, et kohalikud ei grilli nii palju. Emee OÜ juhatuse esimees Martin Salm arvab, et eestlased on esiteks hinnatundlikumad ning teiseks mõtlevat Eesti inimene, erinevalt näiteks soomlasest või sakslastest üsna kaua, enne kui uue asja endale soetab.

Ka Emee OÜ toodangust läheb suurem osa välisturule. Firma Tulepesad kohapeal valmiv kaup ja ka soomlastelt vahendatu jaotub konsultant Vardo Ainela sõnul enamjagu võrdselt Eesti ja välisturu vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing