Metallica tuleb fännilugudega

Pille Rõivas 09. juuni 2006, 00:00

Eelmisel nädalavahetusel Saksamaal festivalil üles astunud Metallica tegi seal midagi erakordset - mängis LP "Master Of Puppets" 20. aastapäeva puhul plaadil olevad lood algusest lõpuni ära.

Raadio 2 saatejuht Jan Berkovichi sõnul ei ole bänd seda kordagi varem teinud. "Master Of Puppets" plaat on eriline just seetõttu, et ainuüksi Ameerikas müüdi seda miljon tükki, kuigi sellelt ei ilmunud ühtegi singlit ega videot.

Tavaliselt on Metallica täispikad kontserdid kestnud üle kahe tunni ja erilist lavasõud peale pürotehnika oodata ei ole.

"See lihtsalt pole neile omane, pole kunagi olnud," kommenteerib Berkovich. "Nende muusika räägib iseenda eest."

Kui Metallica on oma kontsertidel esitanud enamasti vanemaid lugusid, siis selle kontserttuuri puhul on rõhk nende 1980ndate loomingul, mis peaks olema fännidele väga meeltmööda.

Kuigi bändiliikmed on öelnud, et sel kontserttuuril esitavad nad ka paar täiesti uut lugu, ei ole neid siiani kusagil kuulda olnud. "Ehk tulevad need esitusele Tallinnas, seda ei oska öelda keegi peale nende endi," lisab Berkovitch.

Metallica liikmed Eestisse pikemaks ei jää, sest juba neljapäeval annavad nad järgmise kontserdi Austrias. Bänd lahkub Eestist kohe pärast kontserti.

Lauluväljaku peavärav - Mere värav - avatakse kell 15, Oru ja Lasnamäe väravad avatakse tund aega hiljem.

Kontsert algab kell 17.45, kui lavale astub Eesti rokkansambel Pedigree, tema järel Tanel Padar & The Sun. Vahetult enne peaesineja ülesastumist esineb soojendusbändina ka Briti punk-rokkbänd Bullet For My Valentine, kes alustas oma muusikuteed Metallica ja Nirvana lugude coverdamisega.

Metallica tuuri "Escape from the studio re-visited" Tallinna kontserdile on müüdud rekordarv, ligikaudu 73 000 piletit. Seega tuleb kontserdi külastajatel arvestada liikluse ümberkorraldustega kontserdile minnes ja sealt tulles. Kontserdi arvestatav lõpp on kesköö paiku.

Kodulehelt www.fbi.ee saab endale välja printida ülevaatliku lauluväljaku ala plaani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing