Tartusse Annelinna kerkib 15korruseline hotell

Liis Rohtmets 09. juuni 2006, 00:00

Maa-ala, kuhu hotell rajada plaanitakse, on vahetanud omanikku juba mitu korda, ja kuulub praegu osaühingule Kvintett Kinnisvara, mille omanikeks on Hannes Astoki tädipoeg ja ASi Linnaehitus nõukogu esimees Alar Kroodo, Linnaehituse juhataja Kalev Kase ning Tartu linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees ja hotellide London ning Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa.

Küsimusele, kas on plaanis maa edasi müüa või ise hotelli ehitama hakata, vastas Kalev Kase, et müügiplaane pole ja praegu mõtlevad nad asjaga ise tegelema hakata. Kase sõnul arhitektuurikonkurss juba käib ja eskiislahendus pakutakse välja 15. augustil. Ehitus algab järgmisel aastal.

Mitme hotellijuhataja sõnul on uuele hotellile turul ruumi küll, seda siiski vaid suviti.

Detailplaneeringus on kindlaks määratud ka hotelli suurus: esimene kuni neljas korrus võib enda alla võtta maksimaalselt 3000 ruutmeetrit, ülejäänud üheteistkümne korruse pindala tohib olla 550 ruutmeetrit.

Hotell on tegelikult vaid üks osa Emajõe, Sõpruse silla, Fortuuna ja Pika tänavaga piiratud ala detailplaneeringust, mis kokku hõlmab 31 hektarit ja kolmeteistkümmet krunti. Plaanitavale alale on peale hotelli kavas rajada ka kämping ning jooksu-, rulluisu- ja suusarajad.

Juba on tehtud ka ehituseks tarvilikke lammutustöid. Plaanitava hotelli vahetus läheduses oleval maa-alal on siiski veel püsti mõni lammutamisele kuuluv hoone - teiste seas ka pandimaja ja baar Ankur.

Söögi- ja joogikoha Ankur omanik on oma maa juba ära müünud, hoonete lammutamine lükkub aga kahe aasta võrra edasi, siis lõpeb baari tegevusluba.

Pandimaja omanik Svetlana Šarapova ja tema abikaasa oma maad aga müüa ei soovi.

"Viimati võttis linn ühendust kaks aastat tagasi ja pakkus 500 krooni ruutmeetri eest, mis on naeruväärne hind," ütles pandimaja omaniku abikaasa Sergei Grišakov. "Praegu ettepanekuid ei ole, ei linnalt ega kelleltki teiselt," ütles Šarapova.

Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven väitis, et linn on enda poolt teinud kõik, et kokkuleppele jõuda, passiivseks pooleks on tema sõnul hoopis Šarapova. "Šarapova ütles ainult, et ei ole müügist huvitatud, linn on aga valmis asju arutama ja maksma sellise hinna, mida omanik nõuab. Muidugi kui hind jääb mõistuse piiresse," lisas Ahven.

Ka linnavalitsuse planeerimisosakonna töötaja Jaana Hämariku kinnitusel arvamusavaldusi ega ka kaebusi Annelinna detailplaneeringu kohta tulnud ei ole. "Ilmselt võtavad inimesed sõna alles siis, kui algab ehitus," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing