Analüütikud soovitavad segastel aegadel portfelli Altria aktsiat

09. juuni 2006, 11:37

Reitinguagentuuri Standard Poor"s hinnangul võiks investorile segastel aegadel enim kaitset pakkuda tubakatootja Altria aktsia.

Kuna maailma börsid on viimastel nädalatel suuna allapoole võtnud, on investorid närvilised, kirjutas BusinessWeek. Tõusvad intressid ja majanduskasvu aeglustumise oht seab kahtluse alla firmade kasumikasvu jätkusuutlikkuse.

S P otsustas välja otsida tugeva kasumlikkusega, atraktiivse hinnataseme ning korraliku dividenditootlusega firmad, mis võiksid investorile kõikuval turul kindlust pakkuda.

Kasumlikkuse kriteeriumil arvestati butomarginaali. See on käibe ning müüdud kauba kulude vahe väljendatuna protsentides. S P nimekirja pääsemiseks pidi viimase majandusaasta brutomarginaal olema suurem kui 25%, mis on S P 500 indeksi keskmine.

Omakapitali tootlus, mis näitab kapitali kasutamise efektiivsust, pidi samuti olema üle 25%.

Kuna kõikuval turul on hea omada aktsiaid, mis maksavad korralikku dividendi, siis seati dividenditootluse kriteeriumiks vähemalt 1,9%.

Lõpuks tehti valik nende firmade hulgast, mis on saanud S P analüütikutelt kas ostusoovituse või 'tugeva' ostusoovituse.

Kõige soositum oli Marlboro sigarette tootev Altria Grupp. Teiseks tuli Bank of Hawaii ning kolmandaks telekomifirma BT Group.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing