PM: Estonian Air jättis turistid 12 tunniks ootama

09. juuni 2006, 07:30

Estonian Air jättis eile Portugali suundunud puhkajad enam kui 12 tunniks lennujaama aega viitma, sest venis köögitehnika paigaldamine uude Boengusse.

Horizon Traveli korraldatav tšarterreis Tallinnast Portugali pidi esmalt väljuma kell kuus hommikul, päev varem teatati enamikule reisijatele aga, et lend hilineb kaks ja pool tundi, kirjutab Postimees.

Hommikuste tipptundide kiuste lennujaama saabunud inimesi tabas ikkagi halb üllatus, sest lend oli edasi lükatud keskpäevale. Siis nihutati väljumist kella kuuele õhtul, lennuk sai lõpuks rattad stardirajalt lahti alles pärast kella 19.

Estonian Airi asepresident Mart Relve põhjendas lennu venimist tõsiasjaga, et uude Boeing 737-300 tüüpi lennukisse hakati paigaldama uut köögitehnikat, kuid sellega ei jõutud õigeks ajaks valmis.

'Loomulikult on meil reisijate pärast kahju ning andsime neile selle eest tasuta toidutalonge,' rääkis Relve.

Inimesed olid tasuta toidust hoolimata hilinemise pärast rahulolematud ja kaaluvad nüüd, kuidas ühe ärajäänud puhkusepäeva eest reisikorraldajalt raha tagasi nõuda.

Horizon Traveli tootejuhi Tiina Petersoni sõnul oli tegemist puhtalt lennufirma süüga ning sestap ei julgenud ta reisijatele hüvitist veel lubada.

Ühe päeva võrra ei saa tema kinnitusel aga ka eile lõpuks Portugali lennanud inimeste puhkust pikendada, sest järgmisel nädalal peaks neid vedav lennuk väljuma õigel ajal.

Reisijaid selline selgitus siiski ei rahuldanud ning kõige enam heideti lennufirmale ja reisikorraldajale ette seda, et informatsiooni jagati enam kui lünklikult. Nii jäi inimestele pikaks ajaks selgusetuks, miks lend edasi lükkub ning millal see ikkagi toimub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing