Enn Pant: Tallink ja Silja Line koos võidavad enim sünergiatest

Annika Matson 12. juuni 2006, 12:14

Tallinki tegevjuht Enn Pant ütles, et Tallink ja Silja Line võidavad enim sünergiatest.

Esiteks tekib tema sõnul Läänemere suurim reisifirma, mis saab tulevikus kokku hoida suurtelt turustuskuludelt. Lisaks kattuvad Tallinnas, Helsingis ja Stockhomis mitmed kontorid ja nendega saab nüüd efektiivsemalt ümber käia.
Laevad jätkavad liiklemist samade lippude all ja samadel liinidel.

Silja Line"l on hetkel käimas suur restruktureerimisprogramm, mis kestab 2008. aastani. Selle tulemisena tekib lihtsam kulustruktuur ja uued tegutsemispõhimõtted. Ka areng jätkub, lubas Pant. Tema sõnul on Tallinkil ja Silja Line"l kavas välja töötada ühine strateegia ja see ka kiiresti ellu viia.

Tallinki eesmärk investoritega on, et see oleks kasumlik investeering.

'Soov Silja ost lõpuni viia oli väga suur, aga asi takerdus, kuna vahepeal ka kokkulepetest taganeti ning asi jäi soiku. Oli tõsiseid vihastamisi ja uste paugutamist läbirääkimiste jooksul. Ning lõpuks kutsuti meid uuesti läbi rääkima,' kommenteeris Pant.

Lõpuks sai Silja Line’i omaniku Sea Containersiga leping alla kirjutatud eile kell 3:50 hommikul. Tehingu hinnaks kujunes 450 miljonit eurot (7,04 mld kr) ja 5 miljonit Tallink Grupi aktsiat.

Tallinki omanik ja juht tunnistas, et suvi on läinud väga hästi ja Tallinki põhitegevus toimub just suvel.
Pandi sõnum väikeaktsionäridele oli jätkuvalt, et nemad näevad firmat arenemas ja tulemas järjest paremaid tulemusi. „See positiivne jutt aga ei jõua aktsionäridele kohale,” oli Pandi mure.

Pandi sõnul võidavad Tallink ja Silja Line kahepeale enim sünergiatest. Uus laevafirma ühendab viit riiki Läänemere ääres.
Uus ühinenud firma hakkab tulevikus kasutama nelja kaubamärki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing