Rohula: kui tarmukalt juhtida ei teki probleeme

12. juuni 2006, 14:12

Lindaliini juht ja omanik Enn Rohul ütles, et ka temale ei olnud Silja Line ost üllatuseks ning seepärast võttis uudist rahulikult.

'Ma usun, et Tallink on teinud põhjaliku analüüsi,' ütles Rohula viidates, et emotsioonide järgi selliseid otsuseid ei tehta. 'Tegemist ikkagi puhtalt majanduslikust ja pragmaatilistest arvutustest tuleneva otsusega,' sõnas Rohula.

Laevafirma juht lisas veel, et kui tarmukalt ja mõistlikult asju ajada ning vinti mitte üle keerata ei tohiks midagi hullu juhtuda. Paralleeliks tõi Rohula siin Nokia, kes on ka suur ja maailmamastaabis ettevõte ning samade riskidega, kuid toimib kasumlikult.

'Samas selge on see, et suur on paindumatu ning mida rohkem laevu seda suuremad kulutused,' märkis Rohula ning lisas, et reisjatele tähendab see aeglasemaid otsuseid. 'Samuti ei saa tähelepanuta jätta ka kütuse hinna tõuse, mis muudavad transiidiäri veelgi kulukamaks. Tallink peab võtma kasutusele ökonoomsed laevad ja nii edasi, kuid lõppkokkuvõttes peaks asi ikka ära tasuma ennast,' lisas Rohula.

Rohula leidis ka et aktsiahinna vähene tõus nii olulise ja hea uudise ilmnemisel oli üllatav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing