Tallink võitis Silja Line'i ostukonkursi

Gert D. Hankewitz 12. juuni 2006, 09:01
Silja Line`i juhatuse liige Antti Pankakoski ja Tallinki omanik Enn Pant pressikonverentsil, kus teatati Silja Line`i ostust Tallinki poolt.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20060612/NEWS/306129964/AR/0/AR-306129964.jpg

Tallink Grupp on jõudnud Sea Containers Ltd-ga kokkuleppele Silja Oy Ab aktsiate omandamises 450 mlni euro (7 mldi krooni) ja 5 mlni Tallinki aktsia eest.

Tallink Grupi juhatuse esimees Enn Pandi sõnul moodustavad Tallink ja Silja üheskoos Läänemere suurima laevandusettevõtte, mis on olnud Tallinki visioon aastaid. „Tallinki julge ja edukas kasvustrateegia saab täienduse Silja Line pika ajaloo, tuntud kaubamärgi ja professionaalsete töötajate näol. Selle tehingu aluseks on veendumus, et kahe laevafirma ühinemisest võidavad nii meie kliendid, töötajad kui aktsionärid.”

Integreeritud ettevõttest saab kruiiside- ja reisijateveo turuliider Eesti, Soome, Rootsi, Läti ja Saksamaa vahelistel liinidel ning oluline tegija Läänemere kaubavedudes.

„Saame nüüd hakata aktiivselt arendama äritegevust ja brändi ning avada meie klientidele kogu Läänemeri. Dünaamilise ja laieneva grupi osana on meil hea võimalus pakkuda oma turundusalast ekspertiisi ja teadmisi, mida oleme kogunud Soome ja Rootsi liinidelt ning Euroopa ja rahvusvahelistel turgudel oma teenuseid müües,” ütles Antti Pankakoski, Silja Line'i juhatuse esimees.

Reisid Tallinki, Superfasti ja Silja laevadel jätkuvad tavapäraselt. Marsruutides ja ajagraafikutes ei ole plaanis muudatusi. Kõik broneeringud kehtivad, kliendilojaalsuse programmid jätkuvad ja klienditeeninduspunktid jätkavad igapäevast tegevust. Laevad jätkavad samade lippude all. Suurem ja rahvusvahelisem ettevõte pakub professionaalsetele töötajatele rohkem karjäärivõimalusi.

Tehing ei puuduta kaht Helsingi ja Tallinna vahel opereerivat SuperSeaCat kiirlaeva, mille opereerimist jätkab Sea Containers iseseisvalt.

AS Tallink Grupp opereerib 15 alust Läänemere regioonis ning pakub nii kruiisi ja reisijateveo kui ka kaubaveo teenuseid. Ettevõte teenindas augustis 2005 lõppenud majandusaastal 3,2 miljonit reisijat, müügitulu oli samal perioodil 260 miljoni eurot. Ettevõte andis 2004/2005 majandusaasta lõpu seisuga tööd 2632 inimesele. Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna Börsil.

Silja, sh SeaWind Line, opereerib Soome ja Rootsi vahel 6 laeva. Aastane reisijate hulk neil liinidel oli 3,4 miljonit, müüdavate liinide aastakäive oli 2005. aastal 380 miljonit eurot. Töötajate arv oli 2740.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing