Müük kerkib kui pärm

Kristo Kiviorg 13. juuni 2006, 00:00

Tarbesõidukite müügihoog ei rauge, nagu Eesti majanduski. Mais leidis endale uue omaniku 488 uut tarbesõidukit, mis tähistab uut rekordit. Eelmine parim tulemus pärines tänavu aprillist, kui müüdi 425 masinat. Kui tol hetkel tundus, et tulemus on piisavalt hea ning lähikuud uut müügirekordit ei too, siis tegelikkuses oli kõik vastupidi.

Arvata on, et sellel aastal alistatakse 500 müüdud kommertsveoki piir. Oma osa heades müügitulemustes on ka uute tarbesõidukite turule jõudmises, mis alles kogub tuure. Aastaid müügis olnud mudelite asemele tuleb uus põlvkond masinaid.

Aasta alguses lahti läinud uute kommertsveokite tulek ei piirdu tänavuse aastaga, vaid riburada kestab see kindlasti ka 2007. aastal, et siis taas maha rahuneda. Eriti rikas uute tulijate poolest oligi mai, kui uute suurkaubikutega jõudsid turule nii Fiat, Peugeot, Citro?n kui ka Ford.

Autotootjad ennustavad, et kõige suuremat kasvupotentsiaali omavadki just suurkaubikud, laiemalt võttes registrimassiga kuni 3,5 tonni. Põhjus peitub selles, et kohale toimetatavad kaubakogused muutuvad väiksemaks ning kohale viimise sagedus suureneb, seda eriti linnasiseses transpordis.

Eelmisel aastal müüdi mais kokku 329 tarbesõidukit, mis aasta tagasi oli samuti rekord. Tänavuseks kasvuks saab seega mõõta 33%.

Kui aga võrrelda tänavuse viie esimese kuu müüke eelmise aastaga, siis on kasv olnud 31% ehk tänavu viie esimese kuuga on müüdud 1985 kommertsveokit eelmise aasta 1376 vastu.

Turuosadest omavad jätkuvalt kõige suuremat tükki suurkaubikud - 38%, väikekaubikute osa on 27%. Kõige väiksem on turuosa bussidel ning veokitel - mõlemal 3%. Juunis peaks vähenema kommertsveokite müük. Eelmisel aastal langes juuni müük maikuuga võrreldes 3%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing