Tarkvaraarendaja Helmes tahab jõuda börsile

ÄP 13. juuni 2006, 00:00

Tarkvaraarendaja Helmes soovib jõuda Ida-Euroopa suurimate tarkvaraarendajate hulka ning täita börsil noteerimise kriteeriumid. "Peamise arendusressursi hangime praegu eeskätt väljastpoolt Eestit. Müügitöös on meil põhjust arvestada ekspordi osakaalu kiire kasvuga," sõnas Helmese juht Jaan Pillesaar.

Helmes prognoosib tänavuseks kasumiks 15 mln kr, mis on üle kahe korra suurem kui eelmisel aastal. Esimese kvartali kasum oli Helmesel tänavu 4,2 mln kr ehk 60% rohkem kui mullu samal ajal. Konsolideeritud käive oli firmal tänavu esimeses kvartalis 26 mln kr, st viiendiku võrra rohkem kui 2005.

"Nii Eesti kui rahvusvaheline müügiprognoos on väga tugev ja arengut võib piirata eelkõige rahvusvahelise kvaliteediga arendusressursi saadavus. Uute kolleegide otsimine on meie tänane põhitöö. Hetkel on Helmesel lepingutega kaasatud 300 arendajat Eestis ja välisriikides," selgitas Pillesaar.

2005 novembris ostis Helmes Tele2 tarkvaraarenduse ettevõtte Trigger Software OÜ. Tänavu omandas Helmes osaluse digimaksete tehnoloogia arendajas NOW-Innovations OÜ.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing