PM: TÜ Kliinikum müüb Lina tänava nakkushaigla

13. juuni 2006, 08:03

Tartu Ülikooli Kliinikum müüb Tartu kesklinnas Lina tänava hoonetekompleksi, kus seni on asunud sisekliiniku nakkushaiguste osakond.

Kliinikum paneb 1,8 hektari suuruse Lina 4, 6, 7, 8, 9 ja 11 ning Aleksandri 32 krundi müüki avalikul kirjalikul enampakkumisel alghinnaga 25 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

'Hooned on ehitatud aastatel 1912–1923 ja seetõttu sobimatud nüüdisaegseks raviotstarbeliseks kasutamiseks,' põhjendas kliinikumi avalikkussuhete spetsialist Ene Selart.

Selarti sõnul kolib nakkushaiguste ravi ning erialane õppe- ja teadustöö augustikuus Lina tänavast ära aadressile Riia 167, kus on selleks projekteeritud ja ümber ehitatud ruumid. Samas on ka kliinikumi kopsukliinik ning spordimeditsiini ja taastusravi kliinik.

Linna üldplaneeringu järgi on Lina tänava kompleksi maa ette nähtud haridus- ja teadushoonete maana. Linnaplaneerimise osakonna juhataja Indrek Ranniku sõnul näeb planeering sinna ette ka lasteaia rajamist.

Kui krundi tulevane omanik sooviks maa sihtotstarvet muuta, peaks ta Ranniku sõnul taotlema linnavolikogult vastavasisulise detailplaneeringu algatamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing