Silja Line`i müünud Sea Containersi aktsia langes eile üle 15% (täiend.)

13. juuni 2006, 13:18

Tallinkile Silja Line`i müünud Sea Containers acute;i aktsia langes eile New Yorgi börsil 15,2% 7,55 dollarilt 6,40 dollarini.

Nädalavahetusel müüs raudtee- ja laevakompanii Sea Containers 450 miljoni euro ja 5 miljoni Tallink Grupi aktsia eest Silja Line"i koos kuue laevaga Tallinkile, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Laeva müügitehing pakkus Sea Containers`ile investoritele mõningast kergendust, kuna laevade eest saadi veidi paremat hinda kui osa investoreid oli kartnud, kirjutab Suurbritannia leht Telegraph.
Sea Containersi tegevjuht Bob MacKenzie ütles, et Silja müük vähendab märkimisväärselt ettevõtte võlakoormat. Tehingu tulemusena makstakse tagasi umbes 510 miljoni dollari eest pangalaene.

Laevade müügiuudistest oli tähtsam aga teade, et hoolimata hiljutisest Orient-Express Hotels aktsiate müügist saadud 301 miljonile dollarile oli Sea Containersil 31. mail vaba raha kõigest 52 miljonit dollarit.
Investorid kardavad, et ettevõtte ei suuda teenindada oma võlakohustusi ja investoritele võidakse raha asemel anda võlakirjade vastu Sea Containersi aktsiaid.

Sea Containers teatas pärast võlakohustuste lepingu tingimuste murdmist täna pressile, et firma võlakirjad võivad muutuda maksejõuetuks.

Võlakirjade tingimustes on ette nähtud, et varade müügist laekuvate vahendite arvelt peab Sea Containers tagasi maksma oma võlakohustusi või ostma lähema kuue kuu jooksul uusi varasid. Samas pole firma Orient Express Hotelsi aktsiate müügist saadud raha kasutanud ei võla tagasimaksmiseks ega ka uute varade ostmiseks.

Reitinguagentuur Moody`s ja Standard Poor`s on andnud Sea Containersile reitingud vastavalt Caa2 ja CCC-. Mõlemad kuuluvad rämpsreitingute klassi kõige madalamasse astmesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing