Tartu uue Vabadussilla ehitus maksab 73 mln kr

13. juuni 2006, 10:24

Tartusse uue Vabadussilla ehitus ja Laia tänava jalakäijate silla demonteerimine läheb maksma 73 miljonit krooni.

Tartu linnavalitsus saatis volikogule eelnõu riigihanke korraldamiseks Laia tänava jalakäijate silla demonteerija ja Vabadussilla ehitaja leidmiseks. Sillaga seotud tööde kogumaksumus on umbes 73 mln kr.

ASi K-Most koostatud silla demonteerimise projekt näeb ette, et sild võetakse lahti kuues osas selliselt, et tema elemente oleks hiljem veel võimalik kasutada. Silla demonteerimise orienteeruv maksumus on 2,9 mln kr.

Uus Vabadussild tuleb ASi Transmost koostatud projekti põhjal kolmerealine, lisaks on mõlemal pool silda 1,5 m laiused jalgrattateed ja 2 m laiused kõnniteed. Silla pikkus on ligi 90 m.

Raudbetoonist sild on riputatud tõmbidega metallkaarele. Valgustid asuvad sillakaare sees ja käsipuu piiretes. Vabadussilla ehitamise esialgseks maksumuseks hinnatakse umbes 70 miljonit krooni, täpne maksumus selgub projekti lõpliku variandi valmimisel juuni lõpul.

Kui volikogu linnavalitsuse eelnõu heaks kiidab, korraldatakse üks hange, kus töövõtja teostab nii demonteerimise- kui uue silla ehitamise tööd, et ehitusperioodil liiklust võimalikult vähe häirida. Praegune sild lammutatakse vahetult enne uue silla ehitamise algust, teatas Tartu linnavalitsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing