Presidendi kantselei jättis jälle riigihanked tegemata

Kristina Traks 14. juuni 2006, 00:00

Riigikontroll auditeeris presidendi kantselei eelmise aasta majandusaruannet ning heidab kantseleile ette, et see on ostnud riigihanget korraldamata mitmeid kaupu ja teenuseid.

Nii ostis presidendi kantselei reisiteenuseid ASidelt Estravel ja Hermann Reisid, summas vastavalt 862 000 ja 806 000 krooni, kuid ei korraldanud kummalgi juhul riigihanget.

Kütust ostis kantselei Statoililt aasta jooksul 529 000 krooni eest ja Neste Eestilt 159 000 krooni eest ning jällegi ei korraldatud riigihanget. Lisaks osteti EMT-lt aasta jooksul samuti riigihanketa sideteenuseid 357 000 krooni eest.

Ka aasta varem juhtis riigikontroll presidendi kantseleid auditeerides tähelepanu sellele, et kütust ja reisiteenuseid ostetakse ilma riigihanketa.

Presidendi kantselei direktor Tarmo Mänd teatas kirjas riigikontrollile, et reisiteenuseid ostetakse ilma hanketa sellepärast, et presidendi visiite pole võimalik ette prognoosida ja eelarve koostamise ajal ei ole teada järgneva aasta visiitide koguarvu, sihtpunkte, delegatsiooniliikmete arvu ja visiitide kestust.

Kütuse hanketa ostmise kohta teatas Mänd, et lepingud on sõlmitud juba 1999. aastal siis Eestis tegutsenud ja üleriigilist tanklate võrku omanud ettevõtetega. Riigikontrolli nõudel on alustatud riigihanke korraldamiseks dokumentide ettevalmistamist kütuse ja sideteenuse soetamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:04
Otsi:

Ava täpsem otsing