Rõõmsameelse põrandaliistu saab glasuurplaadist

Liivi Tamm 14. juuni 2006, 00:00

Kel aega-tahtmist kivitükikestega puslemängu mängida, võib põranda ja seina nurga või laeääre katta mosaiigiga. Nii valmib ümara vormiga liistu asendaja, kus vonklevad siseviimistlusega sobituvates toonides kivitükikesed.

Mosaiigiks sobib laduda nii mererannast kogutud kivikesi, uhutud klaasitükke kui ka remondist üle jäänud glasuurplaatide jääke. Viimaseid saab purustada ka tavalise haamriga. Kes täpsema suurusega tükke soovib, peab kasutama ka väikest alasit ja kõvasulamist otsaga haamrit.

Klaasitükke saab lõigata tavalise klaasinoaga, mida pakutakse ehituspoodides. Klaasi lõigates peab kindlasti kandma kaitseprille, sest lõikamisel tekkivad tillukesed killud võivad lennata paari meetri raadiusesse.

Seinte ääred tuleks puhastada tolmust ning põrand hoolega kinni teipida, et segupritsmed põrandat ei rikuks: kuivanud tsemendi- või plaatimissegu kirmet on isegi glasuurplaatidelt raske kätte saada, rääkimata näiteks laudpõrandast. Kivikeste kinnitamiseks sobib nii tsemendisegu kui ka tugev plaatimissegu, mis kantakse soovitud pinnale paari sentimeetri paksuselt. Seejärel saab mosaiigitükikesed mustrina, õige pool peal, segusse sisse vajutada.

Lihtsa kivirodu tarbeks üldjuhul kavandit teha ei ole vaja, keerulisema mustri puhul raskendab sellises tehnikas tööd asjaolu, et segu kuivab päris kiiresti ning poolkuivanud segusse tükikesi vajutada pole enam kerge.

Lõppilme annab liistudele siiski vuugivahesegu, millega töö tuleks viimistleda. Pind muutub seeläbi ühtlasemaks, punast või sinist karva segu võib anda ka uue dominanttooni.

Üldjuhul tasub eelistada siiski neutraalsemat värvitooni, näiteks hallikat või kreemjat.

Vuugivahesegu kaotab ja tasandab tükkide mõnikord teravavõitu vahekohad. Väikseid ebatasasusi ei tasu peljata, nood muudavadki töö reljeefseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing