PM: Teenustasud pankades on ikka ülikõrged

14. juuni 2006, 07:59

Eesti kommertspangad tasakaalustavad madalaid laenumarginaale kõrgete teenustasudega, leidis finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein eile Riigikogus.
'Eesti majandusel läheb hästi. See pole uudis,' lausus Malmstein. 'Seetõttu võin ainult üle kinnitada, et ka finantssektoril on praegu käes kuldaeg.'

Malmstein märkis, et kasumlikkus panganduses, kindlustuses ja väärtpaberivahenduses on üha kõrge. Mullu teenisid Eesti pangad 3,1 miljardit krooni kasumit. Üle poole tulust tuli laenuintressidelt, kirjutab Postimees.

'Samas peab märkima, et teenustasude osakaal pankade kogutuludest on Eestis selgelt kõrgem kui Euroopa Liidus keskmiselt,' ütles Malmstein.

'Seega suudavad suuremad pangagrupid oma ülitihedat konkurentsi laenuturul, kus mahud on suured, aga marginaalid väiksed, tuluportfellis tasakaalustada suhteliselt kõrgete teenustasudega,' krjeldas Malmstein.

Finantsinspektsiooni juht lausus, et neli viiendikku pangandusturust on kahe panga – Hansapanga ja Ühispanga – käes. Ta märkis, et selline koondumine tähendab seda, et konkurents pankade vahel Eesti turul on tervikuna on nõrk.

Hansapanga esindaja lausus eile, et pank vähendas hiljuti välismaksete teenustasu. Panga juht Erki Raasuke on varem öelnud, et tänavu teenustasusid alandada ei plaanita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing