Maailma börside languse tõttu vähenes investorite vara kuuga 2 triljonit dollarit

Raivo Sormunen 15. juuni 2006, 00:00

Alates mai algusest on MSCI Worldi indeksisse kuuluvate ettevõtete turuväärtus langenud 1,9 triljoni dollari ehk ligi 12 protsendi võrra. Kuna indeks ei hõlma kõiki maailma aktsiaid, võib kaotus aktsiaturgudel olla veelgi suurem.

Langenud on nii toorainete hinnad kui ka arenenud ja arenevate turgude varad, sest kardetakse, et kiirenev inflatsioon ja tõusu jätkavad intressimäärad võivad kahandada maailmas majanduskasvu tempot.

Euroopa turge jälgiv FTSEurofirst 300 on kaotanud alates mai keskpaigast umbes üksteist protsenti ja USA kvaliteetaktsiate liikumisi jälgiv Dow Jonesi tööstuskeskmine 8,2%.

MSCI arenevate turgude indeksi väärtusest on pärast 10. maid haihtunud koguni 24 protsenti.

EmergingPortfolio.com Fundsi analüüsi kohaselt on viimase kolme nädala jooksul arenevatelt turgudelt välja tõmmatud umbes 8,5 miljardit dollarit.

"Me oleme näinud müügipaanikat inimeste hulgas, kes on hakanud alles hiljuti investeerima arenevatele turgudele ja toorainetesse. Inimesed istuvad raha otsas ja kardavad turule tagasi tulla," ütles A.G. Edwards & Sonsi aktsiaturgude vanemstrateeg Scott Wren.

"See, mis praegu toimub, pole võib-olla võrreldav sellega, mida me näeme suve lõpus ja oktoobri alguses, kui majanduskasv tõepoolest aeglustub ja intressimäärade kasvuprognoosi tõstetakse 6 protsendini või veelgi kõrgemale," tuli oma pessimistliku oletusega välja JPMorgan Chase & Co aktsiaturgude strateeg Abhijit Chakrabortti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing