Cisco arendustööd Baltimaades juhib Sergei Butenko Eestist

15. juuni 2006, 12:22

Juhtiva võrgutehnoloogiafirma Cisco Systems"i Baltimaade arendusjuhiks sai Eestis sündinud Sergei Butenko, teatas ettevõte.

Eestis sündinud ja elav Sergei Butenko on töötanud turundus- ja müügidirektorina ABs Snaige, millest ta tegi vähem kui aastaga suuruselt kolmanda külmkapifirma Venemaal. Snaiges oli tema vastutada kõik turud, mis jäävad Euroopa Liidust väljapoole - alates Venemaast ja Ukrainast kuni Aafrika riikideni. Butenko omab ka viieaastast töökogemust Intel Corporationis, kus ta tõstis SRÜ müügimeeste juhina ettevõtte käibe lühikese ajaga 700 miljonilt dollarilt miljardile dollarile. Lisaks on Butenko töötanud IT-juhina Tallinna Sadamas, Eesti Raudtees, projektijuhina ettevõttes Datel ja tegevjuhina firmas ASBIS Baltic.

34-aastane Sergei Butenko on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli süsteemiinsenerina ning täiendanud end mitmetel tehnoloogia- ja juhtimisalastel koolitustel USAs, Šveitsis ja Rootsis. Aastatel 2000-2003 õppis ta Intel University"s, kus tegutses ka kursuste juhendajana.

Cisco Baltimaade tegevjuhi Janne Järvenpää sõnul on Butenko peamiseks tööülesandeks arendada Ciscost Baltimaades kolme aastaga 70 miljoni dollari (875 miljoni krooni) suuruse käibega ettevõte. 'Sergei suurepärased tulemused varasemates töökohtades annavad põhjust uskuda, et tema suur teadmistepagas, oskus töötajaid motiveerida ning hea ärivaist viivad ka Cisco Baltimaades eesmärkide täitmiseni,' ütles Järvenpää.

End pigem käivitaja tüübina iseloomustav Sergei Butenko peab tööd Cisco arendusjuhina põnevaks ning huvitavaks väljakutseks. 'Ühelt poolt on tegemist maailma ühe suurema ning pikaajaliste traditsioonidega ettevõttega, teisalt on minu ülesandeks arendada tegevust üsna väljakujunemata turgudel Baltimaades, kus tegevusruumi jagub,' ütles Butenko.

Cisco Systems Inc on maailma juhtiv võrgutehnoloogiafirma, mis asutati 1984. aastal Stanfordi Ülikooli arvutitehnoloogide poolt. Ligi 40 000 töötajaga ettevõtte turuväärtuseks hinnatakse ligikaudu 123 miljardit dollarit. 2005. a majandusaastal ulatus Cisco müügikäive 24,8 miljardi dollarini, mis on 12,5% suurem kui 2004. a majandusaastal.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing