EPL: Uhiuues kõrghoones elamise eest peab maksma kuni kaheksa miljonit

15. juuni 2006, 07:24

Silmapaistvates Tallinna uusehitistes Fahle majas Tartu maanteel ja Tornimäe kaksiktornis on enamik kortereid müüdud.

Koger Partnerid ehitab Tartu maanteele Fahle elamu ja -büroohoonet. Endine tselluloosivabrik muutub 14korruseliseks majaks. Hoones on 90 korterist müümata 30, vabu äripindu enam ei ole, kirjutab Eesti Päevaleht.

Internetilehe fahle.ee andmetel küündisid korterite hinnad 3 750 000 kroonini. Korterite müügiga tegeleva Simus Kinnisvara esindaja Taavi-Richard Paide sõnul müüdi kalleim korter 5 400 000 krooni eest. Ilmselt paelus ostjaid hoone ajalooline hõng ja ülemistelt korrustelt avanev uskumatu vaade.

Fahle projektijuht Toomas Kaares märkis, et hoonele kehtivad muinsuskaitsepiirangud ning uue ja vana elegantne ühendamine on väga keeruline. Tulevased elanikud esitasid ehitajatele mitmeid erilisi nõudeid. Kaarese sõnul maksab ehitus 195 miljonit krooni, sellele lisandub maa hind ja muu säärane.

Ühispanga efektse hoone juurde Tornimäe tänava alguses kerkib aga kaksiktorn, mille üks osa läheb kasutusele hotellina, teine eluruumidena.

'Elamuosasse tuleb 180 korterit, millest suurem osa on müüdud,' ütles projektiga tegeleva firma EKE INVEST juhatuse liige Rein Tiik. 'Alles on veel mõned kahe- ja kolmetoalised korterid korrustel 26–30. Nende hind on neli kuni kaheksa miljonit krooni.'

Tiigi sõnul ühendab maja tulevasi elanikke vajadus asuda kesklinnas, lähedal äri- ja kultuurikeskusele. 'Need on mobiilsed inimesed, kes hindavad aega, kellel on väga tihe päevakava ja kel üldjuhul pole veel või enam väikesi lapsi,' kirjeldas Tiik maja tulevasi elanikke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing