Esimesel lugemisel on Tallinna 521 miljoni kroonine lisaeelarve

15. juuni 2006, 12:34

Tallinna linnavolikogu tänasel istungil on esimesel lugemisel linna teine lisaeelarve, mille kogumaht on 521 miljonit krooni.

Teine lisaeelarve kasvatab 2006. aasta linnaeelarve mahtu ligi kümnendiku võrra - 5,7 miljardilt kroonilt 6,25 miljardile kroonile, teatas linna pressiteenistus.

Lõviosa teise lisaeelarvega kavandatud laekumistest moodustab tulu vara müügist. Vara müügist laekuva tulu maht suureneb ligi 448 miljoni krooni võrra. 'Selleks andsid võimaluse üliedukalt kulgenud Olümpia hotelli vastas asuvate kinnistute ning Smuuli tee 9 ja 11 kinnistute enampakkumised,' ütles linnapea Jüri Ratas.

Investeeringuteks haridusasutustesse on lisaeelarves kavandatud 30 miljonit krooni ning laste mänguväljakute rajamiseks 23 miljonit krooni. Lisaeelarve järgi kavandatakse mitmesugusteks remonttöödeks raha 13 koolile, 31 lasteaiale ja neljale huvikoolile.

Täiendavateks investeeringuteks rohealadesse on kavandatud kokku 18,5 miljonit krooni, sealhulgas Jüriöö pargile kaheksa ning Kadrioru pargile 4,5 miljonit krooni. Teede ehitust ja kapitaalremonti on kavas rahastada täiendavalt 158 miljoni krooniga.

30 miljonit krooni on kavas eraldada Haabersti vaba aja keskuse lõpuni ehitamiseks, 15 miljonit krooni Tallinna Loomaaiale ja seitse miljonit krooni Tallinna Lauluväljakule.

Eelnõu järgi saab haridusamet raha 16 uue lasteaiarühma avamiseks, I-IV klassi õpilastele töövihikute hinna kompanseerimiseks ning neljale remonditud koolile sisustuse soetamiseks.

Lisaeelarve näeb ette lisaks 2. ja 3. ka 4. sünnipäeva toetuse alates pere teisest lapsest. Sünnipäevatoetuse saajate ringi laiendamiseks on lisaeelarve eelnõus ette nähtud 1,8 miljonit krooni. Sündimuse kasvu tõttu on kavas eraldada sünnitoetuste maksmiseks 3,1 miljonit krooni lisaks.

Lisaeelarve teine ja kolmas lugemine leiab aset linnavolikogu 22. juuni istungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing