PM: Sideamet tõmbab mobiilifirmad liistule

15. juuni 2006, 07:47

Valitsus arutab täna määruse eelnõu, mis paneb mobiilifirmadele kohustuse avalikustada võrgu leviala ja mõned kõnekvaliteedi andmed.

Sideameti osakonnajuhataja Oliver Gailan kinnitas, et määruse eesmärgiks on kaitsta tarbijaid senisest paremini, kirjutab Postimees.

'Praegu räägib iga mobiilifirma, et on kõige suurem, parem ja ilusam, aga määrus seab kindlad näitajad, mida peab avalikustama, ja siis saab tarbija lisaks hinnale ka kvaliteedi järgi otsuseid teha,' kommenteeris Gailan.

Määruse järgi peavad mobiilifirmad oma koduleheküljel avaldama rikete arvu kasutajate kohta, võrguga liitumise kiiruse, andmed oma klienditeeninduse infotelefoni ooteaja kohta ja leviala suuruse.

Samas üht huvitavamat mobiilivõrgu kvaliteedi näitajat – katkenud ja ebaõnnestunud kõnede arvu – sidefirmad avaldama ei pea.

'Õnnestunud kõnede hulga näitaja oli eelnõus sees, aga see on kooskõlastades kahjuks välja jäetud,' lausus Gailan. 'Sideettevõtted on teinud selle määruse arengu käigus väga suurt tööd.'

Kohustust näidata leviala suurust mobiilifirmadel praegu ei ole. 'Sideamet on päris palju saanud kaebusi leviala kohta,' lausus Gailan. 'Firma reklaam lubab, et leviala on kõige suurem, aga eriti maakohtades on olnud juhtumeid, kus inimene liitub mobiiltelefonifirmaga, aga pärast selgub, et tal ei olegi kodus levi.'

Määrus ei kirjelda samas, kui täpselt peavad firmad leviala avaldama. Gailan leidis, et suitsupakisuurune Eesti kaart, mis on üleni roheliseks värvitud, ei ole sideametile vastuvõetav.

Tema arvates oleks piisav, kui sidefirma avaldaks leviala piirid maakonna kaupa, siis saaks järele vaadata, kas kodukülas levi on või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing