Sakala: Lidl plaanib Viljandisse triibulist maja

15. juuni 2006, 08:28

Viljandi kesklinna planeeritava Lidli kaupluse hoone arhitektuurivõistluse võitis osaühing PAIK Arhitektid, kes pakkus välja triibulise maja idee.

Saksamaalt alguse saanud odavpoodide keti Lidl Viljandi kaupluse ehituse algusaeg ei ole veel teada. Küll aga on üldjoontes selge, milline maja praegu bussipargi käsutuses olevale krundile kerkib ning milliseks peaks aastate pärast kujunema seda ümbritsev linnaruum, kirjutab Sakala.

Arhitektuurivõistlust korraldas linnavalitsus koostöös Lidli Eestis tegutseva tütarfirmaga. Konkursi tingimused töötas välja linn, kuid osalema palutud neli firmat ja žürii liikmed valiti välja koos.

Linna peaarhitekti Marko Männiku sõnul on linnal selles kvartalis tehtava vastu suur huvi, seetõttu oli ka võistluse ülesanne tavapärasest laiem. Osalejad pidid lisaks 2300ruutmeetrise kauplusehoone kavandamisele näitama, millisena nad kujutavad ette kogu Tallinna, Savi, Uku ja Jakobsoni tänava vahele jäävat kvartalit.

Peaarhitekt leidis võidutööl teiste ees mitu plussi. Näiteks oli PAIK Arhitektid paremini lahendanud parkimisplatside ja kõnniteede asetuse. 'Läheduses on mitu müügikeskust ja turg, mistõttu on tähtis, et kvartalit saaks mugavalt jalgsi läbida,' selgitas Männik.

Suur osa kõnealuse kvartali hooneid läheb lammutamisele. Näiteks tuleb üks sissesõidutee kohta, kus praegu on bussipargi väravamaja.

Rahvusvahelise kaubandusketi Lidl siinne tütarfirma ostis Viljandi bussipargi kinnistu ja kaks sellega piirnevat krunti. Uku tänav 1a, Tallinna tänav 35 ja Jakobsoni tänav 15a kinnistu eelmine omanik, osaühing Helveko Ehitus müüs need ära jaanuari lõpul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing