Tallinnasse luuakse meditsiiniteaduse keskus

15. juuni 2006, 14:25

Täna otsustas Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu moodustada TTÜ õppe-, teadus- ja arendusasutusena Tehnomeedikumi ja kinnitada selle põhikirja.

TTÜ arendusprorektor Andres Keevalliku sõnul kujutab loodav asutus endast põhimõttelist läbimurret Tallinna ja Põhja-Eesti regiooni arstiteaduse potentsiaali väljaarendamisel, võimaldades ka kogu Eesti mastaabis ühendada täiesti uue kvaliteediga nüüdisaegse meditsiini ja tipptehnoloogia võimalused, teatas TTÜ.

Tehnomeedikum võimaldab süvendatult tegelda arstiteaduslike ja meditsiinitehnika alaste uurimistöödega ning loodava doktorantuuri baasil ka teaduskraadide kaitsmisega. Tehnomeedikumiga liitunud haiglatesse luuakse arst-õppejõudude ja arst-teadurite töökohad. Uus asutus võimaldab arendada meditsiini- ja -tehnikaalast täienduskoolitust ning tagab teistele TTÜ struktuuriüksustele vajalike meditsiiniliste õppeainete õpetamise kõigil tasemeil.

Tehnomeedikumile rajatakse TTÜ campuse territooriumil 7000-8000 m2 pinnaga eraldi hoone, kus hakkavad paiknema ka vähiuuringute keskus, uue asutusega seotud spin-off firmad ning planeeritav erakliinik. Mustamäel tegutsev ja laienev Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning Tehnomeedikum moodustavad samuti edaspidi ühtse infrastruktuuri.

Tehnomeedikum luuakse TTÜ allasutuste biomeditsiinitehnika keskuse, geenitehnoloogia instituudi ja elektroonika instituudi bioonika labori ning peagi kaasatava kardioloogia instituudi baasil, arendades edasi seniseid meditsiiniteaduse alaseid uuringuid TTÜ-s. 2005. aastal loodi TTÜ-s juba 5 arstiteaduse professuuri. Tehnomeedikumi kaasatakse samuti AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse ja CeleCure Grupi potentsiaal.

Tehnomeedikumis hakatakse edasi arendama TTÜ professorite Erkki Truve ja Priit Kogermani vähiravimite alaseid uuringuid, jätkub professor Mart Mini praegugi USA firmadega koostöös toimuv edukas bioonika-alane uurimistöö südamerütmurite loomisel, avanevad uued ja perspektiivsed võimalused telemeditsiini arendamisel jne.
Tänasele nõukogu istungile olid kutsutud tulevaste partnerite Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Tallinna Lastehaigla esindajad sõlmimaks Tehnomeedikumi moodustamiseks ühiste kavatsuste protokolli.

Tehnomeedikumi luuakse algetapil eelkõige TTÜ vahenditega, kinnisvara arendamisel kaasatakse erainvestorite, aga samuti liituvate haiglate vahendeid. Taotletakse ka projektitoetusi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt, mitmesugustelt fondidelt ja kohalikult omavalitsuselt. Jooksev finantseerimine hakkab toimuma põhiliselt uurimisgruppide enda initsiatiivil, kes taotlevad selleks teadusraha nii Eestist kui väljastpoolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing