Valitsus toetab Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni konventsiooni muutmist

15. juuni 2006, 10:51

Valitsus toetab Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni konventsiooni muutmist.

Teaduse ja tehnika kiire arengu ning uute tehnoloogiate ja meetodite kasutuselevõtu tõttu on kehtiv Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni (IHO) konventsioon ja IHO struktuur aegunud ja vajab nüüdisajastamist. Protokolli heakskiitmisega aitab Eesti kaasa selle rahvusvahelisele jõustumisele, teatas valitsuse pressibüroo.

Välisministeeriumi hinnangul suurendavad konventsiooni muudatused oluliselt organisatsiooni võimekust, muudavad selle töö efektiivsemaks ja operatiivsemaks, tõhustavad rahvusvahelist koostööd meresõiduohutuse tagamisel nii regionaalses kui ka ülemaailmses ulatuses ning lihtsustavad uute riikide konventsiooniga ühinemise protseduuri.

Protokoll jõustub kõigi IHO liikmete suhtes kolme kuu möödumisel sellest, kui hoiulevõtja (Monaco Vürstiriigi valitsus) on saanud heakskiitmiskirja kahelt kolmandikult IHO liikmesriikidest.

Eesti sai Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni (IHO) konventsiooni osaliseks 19. veebruaril 1997. aastal. IHO on organisatsioon, mille põhieesmärgid on koordineerida riikide hüdrograafiateenistuste tegevust, tagada navigatsioonikaartide ja teiste navigatsiooniteabe allikate ühetaolisus ning töötada välja hüdrograafiliste mõõdistustööde usaldusväärsed ja tõhusad meetodid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing