Wallenium Grupp sisustab Nokia büroohoone Soomes

15. juuni 2006, 11:36

Eesti juhtiv büroovaheseinte tootja, Wallenium Grupp OÜ sisustab maailma suurima mobiiltelefonide valmistaja Nokia Hermia-Bitti büroohoone Tamperes.

Ettevõte teatas, et vastavalt lepingule toodab ja tarnib Wallenium Grupp Nokiale 6000 ruutmeetrit büroovaheseinu.

„Leping maailma tuntuimate ettevõtete hulka kuuluva Nokiaga on eelkõige heaks tõestuseks, et Eesti ettevõtted võivad olla Euroopa ja maailma eksportturgudel edukad ning saada otselepinguid tippkvaliteeti nõudvate ettevõtetega, “ lausus Wallenium Grupp OÜ tegevdirektor Endrus Arge. „Kui siiani on meie ekspordist valdav enamus moodustanud just Soome tehtud tööd, siis käesoleval aastal plaanime lisaks oluliselt suurendada Läti ja Leedu osakaalu ning lähiaastatel siseneda jõuliselt ka Rootsi turule.”

Vastavalt lepingule tarnib Wallenium Grupp OÜ käesoleva aasta juulis Nokiale 6000 ruutmeetrit vaheseinu (VAL90 klaassein ja umbosadega vinüülkattega sein). Nokia sisustab nendega oma Tamperes asuva büroohoone. Projekti kogumaksumuseks on ca 6,5 miljonit krooni. Vaheseinad tarnitakse Lemcon Oy ja AW Rakennus Oy, Palmberg Oy kaudu.

„Lisaks olemasolevatel eksportturgudel oma turuosa suurendamisele ja uutele turgudele sisenemisele, näeme veel palju võimalusi ka koduturul kasvamiseks ja oma tegevusvaldkondade laiendamiseks, “ ütles Wallenium Grupp OÜ müügidirektor Sparry Kivilo. „Näiteks ostsime me kevadel koostöös Puustelli Groupiga Eesti ühe suurima mööblitootja AS Thulema ning tegeleme pidevalt aktiivse tootearendusega.”

Wallenium Grupp OÜ senised suuremad projektid Soomes on olnud - Helsingi Kohtumaja, Coca Cola Helsingi kontor, Technopolis Vantaa ning erinevad Nordea Panga -, Osuuspankki – ja Tapiola Kindlustuse kontorid.

Wallenium Grupp OÜ viimaste aastate suurimad projektid Eesti olid – AS Eesti Energia büroohoone, Eesti Vabariigi esindus Brüsselis, Elqotec Tallinn AS, ABC Motors AS, Reval Auto AS ja Tartu Lõunakeskus.

Märtsis ostis Wallenium Grupp koos Soome suurima mööblitootja Puustelli Group OY-ga Eesti ühe suurima mööblitootja, AS Thulema. Peale tehingut kuulub Wallenium Grupp OÜ-le 60 protsenti ja Puustelli Group OY-le 40 protsenti AS-ist Thulema.

Wallenium Grupp OÜ (www.wallenium.ee) on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb alates 1999-ndast aastast. Wallenium Grupp on Eesti suurim vaheseinu tootev ja müüv ettevõte, millele kuulub üle poole Eesti turust. Wallenium Grupi enimüüdud tooted on – VAL 90 (MDF profiilidest teisaldatavad vaheseinad), Modulare 92 (alumiinium profiilidest teisaldatavad vaheseinad) ja TK (täisklaasvaheseinad). Ettevõtte möödunud aasta käive oli 52,6 miljonit krooni ning seal töötab kokku 40 inimest. Kokku tootis Wallenium Grupp möödunud aastal 26 700 ruutmeetrit vaheseinu. Wallenium Grupi 2005-nda aasta toodangust läks ekspordiks 54 protsenti ning riigiti – Soome, Lätti ja Leetu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing