Ettevõtted näitasid head käibe ja kasumi kasvu

Krista Taim 16. juuni 2006, 00:00

Ettevõtete realiseerimise netokäive oli statistika järgi aasta esimese kolme kuuga 118,3 miljardit krooni, mis on 21,3 miljardit krooni rohkem kui eelmise aasta samal ajal. 2005. aastal oli käibe kasv 15% võrreldes 2004. aasta esimese kvartaliga.

Käive suurenes kõigil tegevusaladel. Suurem oli kasv kalanduses, kinnisvara-, rentimis- ja äritegevusettevõtetes ning ehitus- ja mäetööstusettevõtetes.

Kasumit teenisid Eestis tegutsevad ligi 38 000 ettevõtet aga kokku 9,7 miljardit krooni, mis teeb ettevõtte kohta 255 000 krooni. Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga lisandus kasumit 3,45 miljardit krooni.

Ettevõtted investeerisid 7,7 miljardit krooni, mida oli 2,2 miljardit krooni rohkem kui eelmise aasta esimeses kvartalis.

Investeeriti peamiselt hoonete ja rajatiste ehitamisse ja rekonstrueerimisse ning masinatesse ja seadmetesse. Suuremad investeerijad olid kinnisvara-, rentimis- ja äritegevusettevõtted, kes tegid ettevõtete koguinvesteeringutest 28 protsenti.

SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula sõnul näitab hüppeline käibe kasv seda sama, mida peaaegu kõik ülejäänud näitarvud. "Eesti majanduses on praegu enneolematult hea aeg," lausus ta.

Esimese kvartali suur hüpe on väiksem, kui see oli eelmise aasta kolmandas ja neljandas kvartalis, aga samal ajal oluliselt suurem kui aastatel 2002-2004, mil kasv oli umbes kaks korda väiksem.

Edasise suhtes võiks Pajula sõnul silmas pidada seda, et majandustsükli tipp on staatilises mõttes kõige parem punkt, dünaamilises mõttes aga kõige halvem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing