Tantsud tänavatel

Kristina Herodes 16. juuni 2006, 00:00

Tantsumaailm on alati pisut ilusam kui elu, vähemalt see osa, mis lavalt paistab. Aga siin on ka liikumist ja füüsilist tööd, mis tavaelust märksa karmim. Lisaks glasuurile-glamuurile on ka tantsijate argipäev inspiratsiooniks enneolematult mugavatele, pehmetele ja keha kallistavatele rõivastele.

Mida moegeeniused sellest põnevast maailmast siis meie igapäevaellu sulatada soovitavad? Ideid on piisavalt, et igaüks oma isikupära ohverdamata garderoobi veidi värskust tuua saaks.

Kiire eluviis soosib moeuuendusi, mis oma ülima mugavusega tegemistele tempot lisavad. Tantsuklassist pärit pehme, pastelne ja veidi romantiline riietumislaad on selle suhtumise üheks heaks näiteks. Riietumine on lihtne ja praktiline - külma kaitseks lisatakse lihtsalt veel üks pehme ja keha embav kiht.

Iseloomulikud jooned: kihilised ja elastsed rõivad. Vahelduvad liibuvad ja avaramad lõiked, eriti hinnas on mähitud detailid ja hõlmiklõiked. Dressipluusid on lisaks mugavusele taas moelemmikute seas. Lemmiku staatuses on ka igas pikkuses retuusid, nii seelikute, kleitide kui ka lühikeste pükste all, paksemad ja õhemad, lihtsad ja pitsilised. Liikumisele lisavad hoogu kerged tenniskingad. Kogu mugavusest vaimustuv kõrgmood pakub oma ainulaadse treeningsaali stiili väljakujundamiseks hulgaliselt uljaid ideid.

Rõhutatult glamuuritu, inimlikkust ja loomulikkust ülistav esteetika, mis on omane moderntantsumaailmale, mõjutab praegust moodi vaata et kõige enam. Need on rõivad, mis lasevad kandjal endal silma paista, rõhutavad isiksust aupakliku raamina. Selged lõiked, uljad värvikontrastid ja konkreetsed mustrid.

Iseloomulikud jooned: puhas pind ja selged värvid, eeskätt need toonid, mida ajast aega sõnumitega seostatud - süsimust, šokiroosa ja proletaarne hall. Lihtne kleit on selle hoiaku lemmik, näiteks ühevärviline, liikumist lubavalt elastne ja tantsurüüle iseloomuliku sügava kaeluselõikega. Hullematest stiilihuligaansustest tasub proovida sääriseid kontsakingadega. Meestemoes annab tooni tahumatu argisus mõne põneva värvitooniga. Eeskuju tasub selle suhtumise puhul võtta eeskätt iseendast ja väljendada värvide, trükiste ja detailide abil julgelt ja kuuldavalt oma maailmavaatelisi seisukohti.

Mullusuvised mustlased on moeareenilt lahkunud, kuid kirglikel ladina rütmidel on siiski oma kindel koht. Huvitav on see, et naiste garderoobis võivad tooni anda nii Hispaania tantsijannade kui ka hoopis toreadooride rõivad. Lõiked võimendavad liigutuste hoogu, volangid tantsivad kaasa ja muudavad lihtsa jalutuskäigugi kirglikuks tantsuks.

Iseloomulikud jooned: must, ornamendid, volangid ja keerlevad seelikud. Aga samavõrd põlvpüksid, boolerojakid ja laiad vööd. Meeste garderoobis kannavad sama sõnumit tumedad toonid koos lillemustritega ja rüüsidega päevasärgid. Kirg, tants, ülevoolav rõõm ja dramaatiline nukrus - ettevaatlike pooltoonide asemel on äärmused siin igati omal kohal. Siluettides, värvitoonides ja lõigeteski väljendub väike liialdatus. Häid stiilivihjeid leiab Yves Saint Laurenti ja Oscar de la Renta sellesuvistest kollektsioonidest.

Milligramm diivat on ka igas tagasihoidlikus naises. Diskoteemad moes soovitavad kogu oma edevuse kartmatult esile tõsta ja veel litritega üle kullata. Ja selleks pole üldse tarvis teab mis erilist eluhetke - väga hästi passib ka argine retk igapäevasel tänaval. Peaasi, et endal on lõbus! Eelarvamustevaba elurõõm on täpselt see, mida me kõik algavas suves kõige rohkem vajame.

Iseloomulikud jooned: sära, sära ja veel kord sära! Kirkad värvid, litrid, ehted ja lükra sõbralikult koos. Ühele erksale toonile tasub lisada veel teine ja kolmaski ning sädeleva kleidi võib iga kell kaunistada häbematult efektse vööga. Kõik mõõdukusele manitsevad hea maitse reeglid võib siinkohal korraks kõrvale panna. Ehedaid ideid saab näiteks disko kuldaegadest 70ndatest ja 80ndatest. Suuna üks mõjuvõimsamaid pioneere on stiiligeenius Madonna.

Õhkõrn ja naiselik moehoovus, kus kohtuvad buduaari peenus ja tantsutunni mugavus. Inspiratsiooniks ballett, klassikalise tantsu kergus ja puhtus. Teema on tütarlapselikult värske ja veetlev, samas siiski tegijatele kohaselt praktiline. Ei mingeid kreemitordiunelmaid, pitside varjus on sitkus ja sihikindlus, täpselt nagu tantsuteatri lavadelgi.

Iseloomulikud jooned: peen pooltoonide gamma. Satiin, pits ja pehme trikotaaž, õhkõrnad sokid ja baleriinikingad. Oma koht on pesulikel pluusikestel, satiinpaeltel ja kaharatel seelikutel. Ideedejahile tasub minna teatrisse, vaatama mõnd klassikalist või ka nüüdisaegsemat balletietendust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing