Testosterooni Näpu pikkus

Kristjan Port 16. juuni 2006, 00:00

Täpsemalt käib jutt nimeta näpust (või Nimeta Matsist), sellest, mis asub keskmise sõrme ehk Pika Peetri ja Väikese Atsi vahel. Teadlased on avastanud, et kui toosama, mõnikord nimetatud ka kui sõrmusesõrm, on nimetissõrmest pikem, tähendab see suhteliselt suuremat meessuguhormooni kogust perioodil, mille inimene veedab enne sündi ema kõhus. Väidetavalt kestavad selle lühikese perioodi järellained veel aastakümneid. Seega võiks näpule anda korralikuma nime, näiteks Testosterooni Näpp.

Tollesama näpuga seoses väärib mainimist Belgias asuva Leuveni ülikooli teadlaste uurimus. Nad tõstsid lauale summa raha, provotseerides gruppi mehi selle jagamise nimel omavahel kauplema. Selgus, et kõvemad kauplejad ning oma osa eest võitlejad olid need, kelle Testosterooni Näpp oli pikem. Neid kiivalt enda huvide eest väljas olevaid mehi on kergem kaklusse ja isegi sõtta provotseerida. Seetõttu oleks huvitav teada, kuidas nägi välja Karl Ludwig Sandi käelaba. Karl Ludwig oli teoloogiaüliõpilane Mannheimis Saksamaal. Tema huvidega käis risti ühe Weimari Kirjanduslikus Nädalilehes kirjutaja aasimine teemal, et sakslased on liig pretensioonikad, nõudes riigilt tasuta teenuseid, muu hulgas tasuta ülikooliharidust. Kardetavalt oli Karl Ludwigi lühikese näpu naaber pikim oma reas, aidates tugevalt kinni hoida noapärast, millega üliõpilane elunäinud kirjaniku maise tee 286 aasta eest lõpetas.

Enne viimset hetke oli lahkunu olnud Preisi saadik Venemaal. Teeninud leiba Peterburi peaguvernööri sekretärina. Tänu silmapaistvusele ülendas tsaar ta aadli seisusesse ning ta määrati koguni ühe provintsi magistratuuri presidendiks. Tundes juba noorusest tõmmet kirjanduse vastu, kirjutas too mees ka näidendeid, millest ühe pani kohalikku keelde keegi Peter Andreas Johann Steinsberg. Too oli esimene algusest otsani maa pärisrahva keeli ettekantud lavateos "Permi Jago unne-näggo". Mees, kes emaüsas testosteroonis ujutamise tõttu kergesti ägestuva Karl Ludwig Sandi noahoopide all kokku varises, kandis nime August Friedrich Ferdinand von Kotzebue. Toosama, kelle järgi on provintsi pealinnas Revalis tänavgi nimetatud.

August von Kotzebue teine poeg Otto tegi karjääri mereväes. Muu hulgas oli ta reisikaaslaseks Hagudis mõisa pidanud Adam Johann Ritter von Krusensternile tolle reisil ümber maailma. Edukas reis tõstis Otto leitnandiks ning talle anti juhtida uus ekspeditsioon, mis viis ta muu hulgas Vaikses ookeanis asuva pärismaalastega asustatud atolli juurde. See sai nimeks Eschscholtz.

Prantslane Jacques Heim leiutas omal ajal naiste rõivakomplekti, millele pani nimeks Aatom, sest piltlikult öeldes kulus selle loomiseks riiet vaid mõne aatomi jagu. Paar kuud hiljem suutis teine prantslane Louis Reard mainitud aatomeid veelgi vähemaks võtta. Ilmselt kurnas ülim minimalism autorit, sest ta ei suutnud uuele rõivale enam nime välja mõtelda. Seda enam, et 1946. aastal teadsid aatomist väiksemate elementaarosakeste nimetusi vaid mõned pühendunud füüsikud. Kuid nagu ütleb vanasõna - kus häda kõige suurem … Idee värske kaheosalise kehakatte nime jaoks saabus nagu pomm selgest taevast. Neli päeva enne moedemonstratsiooni vapustas maailma ühel Vaikse ookeani atollil lõhatud tuumapomm. Too oli sama paik, mille Kotzebue oli nimetanud Eschscholtziks, aga kohalikele meeldis seda kutsuda Bikiniks.

Korra veel Leuveni teadlasi mainides, nad avastasid pikema Testosterooni Näpuga meeste juures, et juhul, kui näidata neile enne kauplemist bikiinides naiste pilte, muutsid nad oluliselt oma käitumist. Varasema kiiva kauplemise asemel olid nad nõus oluliselt kehvema diiliga, lühema näpuga meeste ärivaistule rannarõivas neiud aga ei mõjunud. Seega, oma näppe tasub uurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing