Bill Gates hakkab lõpetama oma karjääri Microsoftis

16. juuni 2006, 09:34

Tarkvarafirma Microsoft asutaja Bill Gates teatas eile oma plaanist tagasi tõmbuda Microsofti juhtimisest, et pühendada rohkem aega heategevusele.

Gates tõmbab joone alla oma vastuolulisele karjäärile, mis rohkem kui mõni teine vormis infotehnoloogiaajastu alguskümnendeid ning tegi Bill Gates’ist maailma rikkaima mehe, kirjutas Financial Times.

Enam kui 30 aastat tagasi koos Paul Alleniga Microsofti asutanud Gates ütles, et tahab keskenduda filantroopiale ning jätkata tööd tervishoiu ja haridusküsimustega üle maailma. Bill Melinda Gatesi fond on maailma rikkaim heategevusfond, mille varade suurus on ca 29,1 miljardit dollarit.

Kommenteerides ise oma otsust viiekümneselt elus selline pööre teha ütles Gates: 'Minu teadaanne ei tähenda pensionile jäämist – see tähendab prioriteetide ülevaatamist.'

Gates annab kohe üle oma tarkvara strateegi ülesanded ning seejärel vähendab kaheaastase üleminekuaja jooksul järk-järgult osalust firma igapäevases juhtimises. 2008. a juulist plaanib Gates aktiivsest rollist Microsoftis vaba olla.

Microsofti tarkvarastrateegiks saab Bill Gates’i asemel Ray Ozzie, kes liitus firmaga läinud aastal pärast seda kui Microsoft ostis üles väikese tarkvarafirma Groove.

Küll aga plaanib Gates kogu 'ülejäänud eluks' edasi jääda Microsofti juhatuse esimeheks. 'Ma ei näe tulevikus sellist aega, kus ma ei oleks firma juhatuse esimees,' ütles ta.

Microsofti tegevjuhi kohalt tõmbus Gates tagasi 2000. aastal, jäädes edasi tarkvaraarenduse peastrateegiks. Kommenteerides Gates’i otsust ütles Microsofti tänane tegevjuht Steve Ballmer, et Bill Gates’ist võib veel saada kõigi aegade suurim filantroop.

Gates, kelle 9,55% osalus Microsoftis on väärt 22,5 miljardit dollarit, ei plaani oma osalust Microsoftis vähendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing