BusinessWeek: Parim Soome börsiettevõte on Sampo

16. juuni 2006, 10:54

Ajakirja BusinessWeek poolt koostatud Euroopa 50 parima börsiettevõtte edetabelis asub Soome ettevõtetest 19.ndana kõrgeimal kohal Sampo.

Nokia ajakirja poolt nimetatud 50 Euroopa tähe hulka ei mahtunud.

Juba mitu aastat ajakirja poolt kokku pandud edetabelist, mille koostamise aluseks on aktsia tulusus, omakapitali tootlus, käibe kasv ning veel terve rida näitajaid, pea pool ettevõtetest toodab ja müüb peamiselt ajude toodangut. Kõige rohkem on edetabelis pangandus- ning kindlustussektori ettevõtted ning kinnisvaraarenduskompaniisid.

Jäik tööjõu poliitika ning Euroopa riikide poolt soodustatud ametiühingute poolt kaitstud tootmine on viinud selleni, et regioon on liikumas teenuste osatähtsuse suurenemisele.

Samas on edetabeli eesotsas sarnaselt eelmise aastaga kaevandus- ning naftatööstuskompaniid. Esimestel kohtadel on teist aastat järjest maailma suurim mäetööstuskontsern BHP Billiton ning Rio Tinto. Norra suurim naftakompanii Statoil on edetabelis kaheksandal kohal. Nii mäetööstus- kui ka naftakompaniide tegevus toimub suuremas osas väljaspool Euroopat ning globaalsus on teiseks tunnuseks, kuidas Euroopas läbi lüüa.

Lisaks nihkele teenuste suunas on ümberpaigutused toimunud ka regioonis. Ehkki Saksamaa on Euroopa suurim majandus, mahtus Euroopa 50 tippfirma hulka sellest riigist vaid kolm, neist kaks finantsteenuste pakkujat – Deutsche Bank (38) ning Deutsche Börse (50). Hispaaniast mahtus edetabelisse see-eest kuus ning Norrast viis ettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing