Tallink ja Silja Line on võtnud laene ligi 6,2 miljardit krooni

Annika Matson 16. juuni 2006, 09:50

Tallink ja tema omandatav Silja Line on allkirjastanud laenulepinguid ligi 6,2 miljardi krooni suuruses summas, teatas firma börsile.

Teates on lisaks kirjas, et 14. juunil sõlmiti veel üks laenuleping Nordea pangaga summas 88 miljonit eurot (1,4 mld kr), mille eest on plaanis välja osta Aker Yardsi laevatehases ehitamisel olev uus ropax tüüpi kiirlaev. Laenu väljamakse toimub laeva üleandmisel Tallinkile eeldatavasti 2007. aasta maikuus ning tagasimaksed toimuvad võrdsete osadena 12 aasta jooksul pärast laenu väljamakset.

Järgneb Tallinki börsiteade:
Seoses Silja OY AB aktsiate ostmisega allkirjastasid ASi Tallink Grupp Küprosel asuvad tütarettevõtjad kaks alljärgnevat laenulepingut:

Tallink Limited’i ja HSH Nordbanki ning DVB Panga vaheline laenuleping summas kuni 35,9 miljonit eurot (561,7 mln krooni), millest kuni 10,9 miljonit eurot (170,5 mln krooni) kasutatakse Tallink Limited’i olemasoleva laenu tagasimakseks HSH Nordbank’ile ning 25 miljonit eurot (391,2 mln krooni) kasutatakse Silja OY AB aktsiate ostu finantseerimiseks. Laenul on tavapärased seda tüüpi laenu tagatised, sh teise järjekoha hüpoteegid mootorlaevadele Romantika ja Fantaasia ning ASi Tallink Grupp garantii.

Tallink Victory Line Limited’i ja HSH Nordbank’i ning DVB Panga vaheline laenuleping summas kuni 15 miljonit eurot (234,7 mln krooni), mida kasutatakse Silja OY AB aktsiate ostu finantseerimiseks. Laenul on tavapärased seda tüüpi laenu tagatised, sh teise järjekoha hüpoteek laevale Victoria I ning ASi Tallink Grupp garantii.

Mõlemal laenul on euriboril põhinev intress, millele lisandub marginaal 2%. Laenud makstakse välja Silja OY AB aktsiate ostulepingu kõigi tingimuste täitmisel. Laenude tagasimaksetähtaeg on 18 kuud. ASil Tallink Grupp on pankadega põhimõtteline kokkulepe, et umbes aasta jooksul ülalnimetatud laenud refinantseeritakse koos olemasolevate Romantika ja Victoria I põhilaenu jääkidega, mille tulemusena saaks kogu laenule kohaldada esimese järjekoha hüpoteegiga antud tagatist ja teise järjekoha hüpoteegid kustutataks. Sellest tulenevalt väheneks pankade hinnatav risk tagatiste suhtes ning võib eeldada intressimarginaali alandamist.

Silja OY AB sõlmis 350 miljoni euro (5,5 mld kr) suuruse laenulepingu HSH Nordbank’iga, DVB Pangaga ja Nordea Pangaga, mille läbirääkimistel osales ka Silja Oy Ab potentsiaalne tulevane omanik AS Tallink Grupp. Eelnimetatud laen konsolideeritakse AS-i Tallink Grupp bilanssi pärast Silja Oy Ab aktsiate ostulepingu kõikide tingimuste täitmist, mil Silja Oy Ab saab kuuluma AS-i Tallink Grupp kontserni.

Laenu summa on kuni 350 miljonit eurot (5,5 mld krooni), mis jaguneb kaheks osaks. Laenul on euriboril põhinev intressimäär, millele lisandub intressimarginaal, mis suurema, 315 miljoni euro suuruse osa puhul, on 1,25% ning väiksema, 35 miljoni euro suuruse osa puhul, on 2%. Laenu kasutatakse olemasolevate Silja laenude refinantseerimiseks ning makstakse välja Silja OY AB aktsiate ostulepingu kõikide tingimuste täitmisel. Laenul on maksepuhkus 12 kuud.

Aastane tagasimaksete suurus on 40 miljonit eurot (625,9 mln krooni) ning laenu tagasimaksete lõpptähtaeg on 2013.aasta lõpus. Laenul on tavapärased seda tüüpi laenu tagatised, sealhulgas hüpoteegid kuuele Silja laevale, AS-i Tallink Grupp poolt antav garantii ning Silja OY AB aktsiatele seatav pant.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing